Serdecznie zapraszamy pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej – Pani Ziemi Tarnowskiej

Czas otwarcia sanktuarium:

Sanktuarium dostępne jest przez cały rok codziennie od 5.30 do 19.30.

Przewodnik

Przewodnik oprowadza codziennie od 9.00 do 14.00, oprócz niedziel i poniedziałków.
Prośbę o oprowadzanie należy zgłosić na furcie klasztornej lub w zakrystii.

Przewodnik jest dostępny również w innych porach dnia niż podane powyżej po wcześniejszym zgłoszeniu grupy pielgrzymów.

W niedziele i święta kościelne nie oprowadzamy po sanktuarium, natomiast dostępne są muzea i szopka.

Zgłoszenia pielgrzymek

Pielgrzymki można zgłaszać telefonicznie na numer: (+48) 14 632 72 00  lub przez Internet: tuchow2@diecezja.tarnow.pl.

Noclegi

Sanktuarium dysponuje miejscami noclegowymi (standard turystyczny) mogąc przyjąć jednorazowo do 60 osób.

Wyżywienie

Do dyspozycji pielgrzymów (po uprzednim zgłoszeniu) dostępna jest jadalnia pielgrzyma z możliwością konsumpcji przywiezionego ze sobą posiłku lub zamówionego wyżywienia w uzgodnionym wcześniej zakresie.

W Tuchowie znajdują się też dwie restauracje.

Dojazd do Tuchowa

Samochodem
Tuchów leży około 15 km na południe od Tarnowa. Dojazd samochodem z Tarnowa lub jego południowej obwodnicy drogą nr 977 w kierunku Koniecznej (przejście graniczne ze Słowacją). Jest to również droga prowadząca do Grybowa i Krynicy (nr 981). Jadąc nią można dojechać do Nowego Sącza, Jasła, Krosna i Przemyśla (nr 28). Przy sanktuarium znajdują się dogodne parkingi dla pielgrzymów.
PKP
Tuchowa posiada dogodne połączenie kolejowe z Tarnowem, Krakowem, Nowym Sączem, Krynicą Górską, Jasłem, Krosnem i Zagórzem. Ze stacji kolejowej do sanktuarium idzie się pieszo 15 min.
PKS
Dogodny dojazd do Tuchowa oferuje PKS zwłaszcza z Tarnowa. Należy wysiąść na pierwszym przystanku w Tuchowie (około 5 minut pieszo od sanktuarium).
BUS
Z Tarnowa można dojechać do Tuchowa również prywatnymi busami, które zatrzymują się na żądanie pasażera.