1. Przeżywamy 2 niedzielę Wielkiego Postu. 
 2. We wtorek (19.03) będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę św. Józefa dla mieszkańców ulicy św. Józefa o godz. 18.30. Intencja od mieszkańców ulicy.  Mimo, że jest to uroczystość nieobowiązkowa zachęcamy wiernych do liczniejszego udziału w Mszy św., która jest sprawowana jak w dni powszednie.

 1. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny – w środę po Mszy św. wieczornej.
 2. Zapraszamy na śpiewaną Drogę krzyżową w wykonaniu Braci kleryków naszego seminarium po Mszy św. wieczornej w piątek o godz. 19.30. Z tej racji nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.45.
 3. W piątek (22.03) przypadają imieniny o. proboszcza. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta i do złożenia życzeń w najbliższą niedzielę na sumie.
 4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość pobłogosławienia książeczek dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców w sali parafialnej.
 5. W poniedziałek (25.03) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa będą wyłożone, od przyszłej niedzieli, deklaracje. Zachęcamy wiernych do podjęcia dzieła duchowej adopcji.  Prosimy wypełnić deklarację i przynieść w poniedziałek. Uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji nastąpi podczas Mszy św. wieczornej. Centralne obchody Dnia Świętości Życia, transmitowane przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż.
 6. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej.
 8. Dziś jeszcze: 

– Zbiórka do puszek na pomoc misjom „Ad Gentes”.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz.18.30.

– wybory sołtysów, do rad sołeckich i rad osiedlowych.

 1. Noc z zeszłej niedzieli na poniedziałek (10/11.03) była dla wielu domów, gospodarstw oraz naszej bazyliki bardzo tragiczna. Wichura zniszczyła dach naszej świątyni od strony południowej. Trwa szacowanie strat. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować strażakom za podjętą ofiarną akcję. Dziękujemy  druhom, zarówno z Ochotniczej Straży Pożarnej z Karwodrzy i Tuchowa, jak i Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Wysokościowego z Krynicy. To podziękowanie składamy na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego w Tarnowie brygadiera p. Piotra Wójcika z Tuchowa.
 2. W związku z wichurą i koniecznymi pracami na dachu kościoła zwracamy się z gorącą prośbą o dar serca w przyszłą niedzielę (24.03). Po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont dachu. Wszyscy mamy świadomość, że ta inwestycja pochłonie duże koszty. Za każdy gest solidarności bardzo serdecznie dziękujemy.
 3. W najbliższym czasie czekają nasze sanktuarium i bazylikę duże wydatki związane z rewitalizacją otoczenia kościoła. Do tego doszły dwa nieszczęśliwe wypadki: pęknięcie największego dzwonu „Józef” na wieży i ostatnia wichura. W związku z tymi wydarzeniami, pragniemy zaprosić wszystkich wiernych do współfinansowania tych prac poprzez swój wkład w każdą drugą niedzielę miesiąca na tacę inwestycyjno-remontową. Za zrozumienie tych potrzeb już teraz Wam serdecznie dziękujemy. 
 4. Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.