1. Przeżywamy 3 niedzielę Wielkiego Postu. 
  2. Jutro (25.03) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa są wyłożone deklaracje. Zachęcamy wiernych do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Prosimy zabrać je dzisiaj, wypełnić i przynieść jutro. Uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji nastąpi podczas Mszy św. o godz. 18.30.
  3. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach. W przeżywanym Roku św. Gerarda zapraszamy, szczególnie, kobiety w stanie błogosławionym na nabożeństwo do św. Gerarda we wtorek o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu odbędzie się:

Spotkanie Kręgu Rodzin – w środę po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w  czwartek po Mszy św. i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania.

Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej – w sobotę o godz. 8.00 z górnego parkingu przy dróżkach różańcowych. Można się jeszcze zapisywać do środy w zakrystii.

– W związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, które będzie miało miejsce w naszej parafii 1-go kwietnia, klasy ósme i III gimnazjum mają swoje Triduum. W piątek – Droga krzyżowa po Mszy świętej wieczornej. W sobotę – próba o godz. 11.00, a po wieczornej Mszy św. obrzęd nałożenia krzyża przez rodziców i spowiedź św. W  niedzielę – Msza św. o godz. 18.30 i po niej próba.

  1. Przypominamy, że dzieci mają nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00, zaś młodzież i dorosłych zapraszamy na inscenizowaną Drogę krzyżową w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Z tej racji nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.45.
  2. W najbliższą niedzielę (31.03) o godz. 7.30 Msza św. w intencji Róży św. Józefa, św. Elżbiety i św. Magdaleny. Po Mszy św. zmiana tajemnic.
  3. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
  4. W zakrystii do nabycia: prasa katolicka i baranki na stół wielkanocny.
  5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. Dziś jeszcze: 

– Błogosławieństwo książeczek dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na Mszy św. o godz. 12.00 i spotkanie rodziców w sali parafialnej.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Wraz z pierwszą niedzielą wiosenną zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki „Pod różą” na kawę, herbatę i klasztorne ciasto. Wejście tak jak do sklepiku z dewocjonaliami.

– Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na remont dachu po Mszy św. Można też wrzucić swój dar serca do skarbony na dziedzińcu. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

– Pomódlmy się w intencji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

  1. Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.