Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu, „Laetare”, czyli niedzielę radości i zarazem synodalną.

  1. Jutro (1.04) młodzież naszej parafii i z Piotrkowic przyjmie sakrament bierzmowania z rak Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego w bazylice o godz. 18.00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 18.30 lecz pół godziny wcześniej.
  2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Po Eucharystii wieczornej comiesięczne spotkanie ministrantów i lektorów. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30 (przed świętami nie będzie już dodatkowych odwiedzin). Prosimy o nowe zgłoszenia. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30, a po niej Droga krzyżowa z obrzędem Komunii świętej. W I Sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec przed Najśw. Sakramentem w kościele.
  3. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi krzyżowej dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.45. 
  4. W przyszłą niedzielę (7.04): 

– Na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas 3 SP zostaną uroczyście dopuszczone do sakramentów pokuty i Eucharystii (dopuszczenie to poprzedzone będzie w najbliższą sobotę spotkaniem każdego dziecka wraz z rodzicami z duszpasterzem). Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców w sali parafialnej.

– Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy a po niej comiesięczne spotkanie w kawiarence parafialnej.

  1. W dalszym ciągu Wielkiego Postu zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
  2. W ostatnią niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej zbierali ofiary na remont dachu. Bardzo serdecznie im dziękujemy za zbiórkę i Wam za dar serca. Dziękujemy też wiernym z innych parafii, którzy wpłacili swe ofiary na konto. Bóg zapłać! 
  3. Informujemy, że dzień skupienia dla narzeczonych w kwietniu odbędzie się wyjątkowo nie w trzecią, ale drugą niedzielę miesiąca, tj. 14 kwietnia.
  4. W zakrystii do nabycia: prasa katolicka i baranki na stół wielkanocny.
  5. Dziś jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego różańca.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Msza św. o godz. 18.30 z udziałem młodzieży, która jutro przyjmie sakrament bierzmowania i ostatnia próba.

Informujemy, że dzień skupienia dla narzeczonych w kwietniu odbędzie się wyjątkowo nie w trzecią, ale drugą niedzielę miesiąca, tj. 14 kwietnia.

– W minioną środę zmarł w Brazylii śp. O. Tadeusz Pawlik, redemptorysta, misjonarz. Przeżył 81 lat. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

– Pomódlmy się w intencji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

  1. Na drugą część Wielkiego Postu i realizację naszych postanowień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.