Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu i zarazem pierwszą miesiąca, adoracyjną.

1. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie w środę (10.04) po Mszy św. wieczornej.
  2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi krzyżowej, które sprawowane jest piątek: dla dzieci o godz. 17.00, zaś dla młodzieży i dorosłych o 17.45.
  3. W tym dniu wyrusza Tuchowska Ekstremalna Droga krzyżowa Jamna – Tuchów. Dla zainteresowanych istnieje możliwość transportu zbiorowego. Wyjazd z Rynku Tuchowskiego na Jamną o godz. 17.45. Koszt 10 zł. Zapisy do środy. Telefon podany jest na plakacie w gablocie parafialnej.
  4. W przyszłą Niedzielę Palmową (14.04):

– Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dla dzieci ogłaszamy konkurs palm na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św. o godz. 12.00.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Wspólnoty „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Młodzież z Kielanowic serdecznie zaprasza na spotkanie z poezją o. Andrzeja Chlewickiego pt. „W drodze z cierpiącym Chrystusem” o godz. 15.00 w klubie w Kielanowicach.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

1. W Niedzielę Palmową tradycyjnie odbędzie się w Tarnowie Diecezjalny Dzień Młodych zwany „Synajem” w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd. Koszt 5 zł. Szczegóły i zapisy u o. Pawła.
  2. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – jak ogłaszaliśmy, ofiary będą zbierane na tacę inwestycyjno-remontową. Za pomoc, którą okazujecie w remoncie dachu bazyliki, już Wam składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy wiernych do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. Zaproszenie to kierujemy do wszystkich, którzy chętnie modlą się w naszej bazylice. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  4. W zakrystii do nabycia: prasa katolicka i baranki na stół wielkanocny.

– Na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas 3 SP zostaną uroczyście dopuszczone do sakramentów pokuty i Eucharystii. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne rodziców w sali parafialnej.

– Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy a po niej comiesięczne spotkanie w kawiarence parafialnej.

1. W ostatnim tygodniu zmarła Anna Misztal, lat 94, zam. przy ul. Owocowej, a ostatnio w DPS w Wietrzychowicach. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się w intencji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
  3. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu i realizację naszych postanowień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.