1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. 
 2. W Tygodniu Miłosierdzia zapraszamy szczególnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną codziennie przez przedstawicieli różnych grup i wspólnot parafialnych o godz. 15.00 w kaplicy adoracji oraz na inne nabożeństwa odprawiane w sanktuarium. 
 3. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, w przyszłą niedzielę, będziemy mogli spełnić czyn miłosierdzia składając ofiarę do puszki na potrzeby Caritas naszej diecezji.

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

– przeniesione Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – jutro.

– przeniesioną Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – we wtorek.

I Czwartek miesiąca – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i Nabożeństwo majowe w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Msza św. wieczorna z udziałem strażaków z Karwodrzy z okazji ich święta.

Uroczystość NMP Królowej Polski w piątek. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. O godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej „ocznej” połączona z Nabożeństwem majowym. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w I czwartek.

I Sobota – zapraszamy tradycyjnie na Nabożeństwo I Sobót, adorację od godz. 17.30, Mszę św. i różaniec na dróżkach różańcowych z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z udziałem sanktuaryjnej orkiestry.

 1. Przed nami maj i nabożeństwa maryjne. Rozpoczniemy je we wtorek (30.04). Chciejmy oddawać cześć Maryi przez wspólny śpiew Litanii loretańskiej o godz. 18.00. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwie w sanktuarium. Ci, którzy nie mogą wspólnie się modlić w kościele, zachęcamy do osobistego odmawiania litanii w domu lub z rodzinami przy kapliczkach przydrożnych. Niech naszej modlitwie towarzyszą następujące intencje: pokój na świecie, powołania do służby Bożej oraz trwający V Synod Diecezji Tarnowskiej. 
 2. Zapraszamy Krąg Rodzin na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną. Po mszach będziemy mogli wylosować sobie tzw. siglum biblijne, czyli zapis skrótowy odsyłający nas do konkretnego fragmentu Pisma Świętego, do osobistego przeczytania go i rozważenia w domu. Zachęcamy wszystkich wiernych do systematycznego czytania Biblii.
 4. W niedzielę 5 maja na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Od jutra rozpoczną się próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii. Spotkania odbywać się będą na placu przed kaplicą polową w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dzieci i rodzin w sobotę 4 maja o godz. 9.00.
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny, a za tydzień, u Braci kleryków, na dziedzińcu będzie można nabyć za dowolną ofiarę nowy numer pisma seminaryjnego Rodzina Odkupiciela.
 6. Pragniemy poinformować, że udało nam się otrzymać dotację na konserwację ambony od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w wysokości 36 tys. zł i od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na konserwację rzeźby Matki Bożej Bolesnej „Piety” w wysokości 10 tyś. zł. 
 7. Dziś jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego.

– Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich darczyńców i ich rodzin na sumie.

– Msza św. o godz. 12.00 z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po niej spotkanie rodziców w sali parafialnej.

– Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza na II Charytatywny Rodzinny Rajd Rowerowy przez Karwodrzę. Start o godz. 14.00 z remizy strażackiej. Zebrane środki w tym roku zostaną przekazane OSP Karwodrza na zakup wozu strażackiego.

– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 1. Przypominamy o religijnym charakterze dróżek różańcowych i prosimy tych, którzy jeżdżą po nich samochodem czy innymi środkami lokomocji, aby uszanowali to miejsce modlitwy i nie traktowali jako drogi publicznej. 
 2. Komenda miejska Policji w Nowym Sączu i Tarnowie prowadzi działania pod nazwa „BIKE-OWE BEZPIECZEŃSTWO”, które ma na celu przypomnienie zasad poruszania się rowerzystów na drogach. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.
 3. Na rozpoczęty Tydzień Miłosierdzia i konkretną realizację błogosławieństwa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7), przyjmijmy Boże błogosławieństwo.