Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.

 1. Zapraszamy wiernych na modlitwę różańcową na dróżkach po Mszy św. wieczornej prowadzoną przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii we wtorek (16.04). 
 2. Jak co roku przed świętami prosiliśmy o dar serca dla najuboższych, jako „Jałmużna Wielkopostna”. Dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone dary w kościele i w sklepie „Spar”. Dziękujemy dzieciom za włączenie się w akcję pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora” i prosimy, aby przyniosły swe skarbonki w Wielki Czwartek, które złożą w procesji z darami.
 3. Parafialny Oddział Caritas informuje, że paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy z Tuchowa, będą rozdzielane w Wielką Środę (17.04) w godz. od 11.00 do 14.00 w pokoju Caritas. Natomiast dla osób z Karwodrzy w Remizie Strażackiej w Karwodrzy w godz. od 12.00 do 13.00.
 4. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie sprawowana do Wielkiej Środy pół godz. przed Mszą św. i w ciągu dnia. Dla parafian organizujemy spowiedź przedświąteczną w Wielką Środę. Skorzystajmy z niej, żeby nie stać w długich kolejkach później podczas Triduum Paschalnego. 
 5. Dokładny program Triduum Paschalnego, godziny nabożeństw, spowiedzi i błogosławieństwa pokarmów znajdziemy w świątecznym numerze „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy Redakcji za przygotowanie interesującego, wielkanocnego numeru biuletynu i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku w zakrystii i przy bocznych ołtarzach.
 6. Zapraszamy wszystkich ministrantów na obowiązkową zbiórkę w Wielki Czwartek o godz. 10.00.
 7. W Wielki Czwartek po liturgii o godz. 18.30 będzie czas, podobnie jak w zeszłym roku, na osobistą adorację Pana Jezusa w Ciemnicy, w ciszy do godz. 24.00, a w Wielki Piątek do godz. 22.00. Ofiary składane z okazji adoracji krzyża są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.
 8. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 10.00 na dróżkach. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego obchodzonego w Niedzielę Miłosierdzia (28.04). Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwie każdego dnia o godz. 15.00 w kaplicy adoracji. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Prosimy strażaków i młodzież z Karwodrzy o wystawienie straży honorowej przy Grobie Pańskim. 
 9. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty zapraszamy wiernych na Liturgię Godzin w naszej świątyni o godz. 7.00 i 12.15. Poranna liturgia będzie transmitowana przez Radio Maryja. Ze względu na wieczorne celebracje nie będzie modlitwy różańcowej na dróżkach. 
 10. Na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 zakończoną procesją rezurekcyjną prosimy osoby niosące sztandary, feretrony oraz baldachim o przygotowanie procesji. Tradycyjnie wszyscy przynosimy na liturgię świece.
 11. Zapraszamy chętne osoby ze Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu na wyjazd do Dąbrowy Tarnowskiej na VIII Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach w piątek 26 kwietnia o godz. 16.30. Szczegółowy program Forum na plakacie w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii.
 12. Informujemy już, że Msza św. w intencji Róż: św. Gianny Beretta Molla i św. Małgorzaty Marii Alacoque, zostanie odprawiona w Niedzielę Miłosierdzia (28.04) o godz. 7.30. 
 13. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Diecezjalne spotkanie młodych w Tarnowie.

– Konkurs palm na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św. o godz. 12.00.

– Msza św. z udziałem Wspólnoty „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Spotkanie z poezją o. Andrzeja Chlewickiego pt. „W drodze z cierpiącym Chrystusem” o godz. 15.00 w klubie w Kielanowicach.

– Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które zostaną przeznaczone na remont dachu kościoła. Prace te planujemy rozpocząć zaraz po świętach.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny. Polecamy także płyty ze śpiewaną Drogą krzyżową pt. „Ślad losu”, biuletyn seminaryjny pt. „Rodzina Odkupiciela” i książkę św. Alfonsa Marii Liguori pt. „Przygotowanie do śmierci”.
 3. W ostatnim tygodniu zmarła Kazimiera Wantuch, lat 95, zam. przy ul. Ryglickiej. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 4. Pomódlmy się w intencji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 5. Na bogaty w wydarzenia zbawcze Wielki Tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.