Pragnę podziękować wszystkim, którzy swoją posługą i pracą fizyczną włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego:

– dziękuję moim współbraciom – ojcom za posługę w konfesjonale w czasie całego Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego.

– dziękuję bratu Rafałowi i ministrantom starszym za przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego oraz czuwanie nad porządkiem w świątyni.

– dziękuję braciom klerykom za posługę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego, 

– dziękuję chórowi, orkiestrze oraz scholi braci kleryków za oprawę muzyczną,

– dziękuję młodzieży, ministrantom i lektorom za przygotowanie i oprawę liturgiczną całego Wielkiego Tygodnia,

– wyrażam wdzięczność za przygotowanie stacji Drogi krzyżowej na dróżkach w Wielki Piątek i za liczny udział wiernych w nabożeństwie,

– dziękuję osobom niosącym feretrony i baldachim w procesji rezurekcyjnej,

– pragnę podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej z Karwodrzy i młodzieży za straż honorową przy Grobie Pańskim. Dziękuję także za udostępnienie Remizy strażackiej na rozdział paczek świątecznych i błogosławieństwo pokarmów,

– pragnę również gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarowali dary żywnościowe i pieniężne dla najuboższych z naszej parafii. W duchu wdzięczności zapraszamy wszystkich darczyńców na Mszę św. dziękczynną w ich intencji oraz ich rodzin sprawowaną w Niedzielę Miłosierdzia (28.04) o godz. 10.30 w naszej bazylice. 

Jeszcze raz wszystkim za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. dla rolników o godz. 5.00 rano.
  2. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  3. Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie formacyjne po Mszy św. wieczornej i różańcu. Koło organizuje w najbliższym czasie pielgrzymki. Więcej informacji u p. Bożeny Turek.
  4. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę (28.04) obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. 

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Z racji ostatniej niedzieli kwietnia błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego.

– Msza św. o godz. 12.00 z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po niej spotkanie rodziców w sali parafialnej.

  1. W zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka. 
  2. Zapraszamy jeszcze dziś na:

– Nowennę do Miłosierdzia Bożego, trwającą do przyszłej niedzieli, o godz. 15.00. 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

  1. Wszystkim wiernym parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Jezus na nowo ożywi w Was nadzieję na lepsze życie w mocy Bożego Ducha. Niech Chrystusowy Duch miłości zstąpi na Was i odnowi oblicze Waszego życia, powołania, środowiska, w którym żyjecie. Przekażcie te życzenia od wszystkich redemptorystów tuchowskiego klasztoru do waszych domów, rodzin i przyjaciół. Błogosławionych Świąt Paschalnych! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!