Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która otwiera XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Po mszy na dziedzińcu zapraszamy do losowania siglów biblijnych, czyli skrótów, które odsyłają do przeczytania i rozważenia tekstu w domu.

 1. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie w sanktuarium o godz. 18.00. Ci, którzy nie mogą wspólnie się modlić w kościele zachęcamy do osobistego odmawiania litanii w domu lub z rodzinami przy kapliczkach przydrożnych. Zapraszamy na to nabożeństwo i Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej w sobotę (11.05) o godz. 16.00.
 2. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w ramach Białego Tygodnia na Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a następnie uczestniczą w Eucharystii. We wtorek (7.05) do naszego sanktuarium przybędą dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Jakuba wraz z ks. Proboszczem. Wspólnie z nimi, dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii, będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 16.00.
 3. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii: 

– Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów – w poniedziałek.

– Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła – w środę. Kustosz sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie zaprasza nas na uroczystości odpustowe, które się rozpoczynają dziś i potrwają do przyszłej niedzieli. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. 

 1. Zapraszamy na spotkanie Redakcję biuletynu parafialno-sanktuaryjnego pt. Chorągiew Maryi w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.
 2. Dziś jeszcze: 

– Ogólnopolska zbiórka do puszek na potrzeby Caritas u przedstawicieli parafialnej Caritas i młodzieży. Dziękujemy wszystkim za spełniony czyn miłosierdzia.

– Uroczystość I Komunii świętej o godz. 10.30. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, który zostanie przekazany na aktualne potrzeby sanktuarium. 

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 1. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, ofiary będą zbierane na tacę inwestycyjno-remontową. Informujemy wiernych, że prace przy wymianie blachy na dachu bazyliki już się rozpoczęły. Za pomoc i zrozumienie potrzeby wspierania tych prac składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W dalszym ciągu trwają zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu w zakrystii u br. Rafała. Zachęcamy wiernych do ofiarowania Panu Jezusowi jednej godziny tygodniowo adoracji przed Najśw. Sakramentem w kaplicy adoracji.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a na dziedzińcu bracia klerycy rozprowadzają najnowszy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela”. Zachęcamy wiernych do interesującej lektury.
 4. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że termin na złożenie wniosków obszarowych upływa z dniem 15 maja br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Kazimierz Migduła, l. 83, zam. przy ul. Młyńca, Irena Banach, l. 75, zam. przy ul. Wołowej i wczoraj Krystyna Kukla, l. 79, zam. przy ul. Ryglickiej. Pogrzeb jej jutro o godz. 14.00 w bazylice. Polećmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 6. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
 7. Na rozpoczęty Tydzień Biblijny, spotykania Boga w Piśmie Świętym czytanym i rozważanym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.