Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. 

  1. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– Święto św. Macieja Apostoła – we wtorek.

– Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski – w czwartek. Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i wspólnotowej o Pasterzu naszej diecezji. Zapraszamy w tym dniu na różaniec na dróżkach prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii po Mszy św. wieczornej.

  1. Zapraszamy młodzież na czuwanie z cyklu: „Droga wewnętrzna” w najbliższy piątek (17.05). Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.30.
  2. W przyszłą niedzielę (19.05): 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. w bazylice i adoracja Najśw. Sakramentu oraz konferencje w sali parafialnej.

– XXIII Tuchowska Majówka dla Matki od godz. 14.30 w amfiteatrze. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na bogaty program majówki, który znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji i młodzieży naszej parafii o godz. 18.30.

– Bracia klerycy będą rozprowadzać biuletyn seminaryjny „Rodzina Odkupiciela”.

  1. Msza św. w intencji dzieci, które przyjęły pierwszą Komunię św. w naszej parafii zostanie odprawiona 23 maja o godz. 18.30.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  3. Dziś jeszcze: 

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

– Dom Kultury w Tuchowie i grupa teatralna „Fabuła” zaprasza na premierę przedstawienia pt. „Do końca świata” o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjno-remontową. Trwają prace przygotowujące położenie blachy miedzianej na dachu. Za wsparcie tych prac, duchowe i materialne, składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
  3. Na Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczęty Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.