Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną. 

 1. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy także „na majówkę” przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanej na Łęgu, w czwartek o godz. 19.30.
 2. W liturgii będziemy wspominać NMP Wspomożycielkę Wiernych i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach w piątek.
 3. Zapraszamy na spotkanie członków Zespołu Synodalnego w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z klas siódmych będzie miała spotkanie w najbliższy czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórkę w najbliższą sobotę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele. 
 6. Zachęcamy wiernych do zapisywania się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. Przyjęcie do Straży nastąpi w niedzielę 23 czerwca.
 7. W przyszłą niedzielę (26.05) jako ostatnią miesiąca:

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji następujących Róż: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Cecylii, św. Faustyny i św. Jana Kantego. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

– Msza św. o godz. 9.00 z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK.

 1. Pragniemy poinformować wiernych, że w ostatnią środę maja (29.05) na Nowennie i Mszy św. będziemy przeżywać jubileusz redemptorystów, którzy 25 lat temu przyjęli święcenia kapłańskie w naszym sanktuarium m. in. o. Bogusława Augustowskiego – proboszcza, o. Piotra Kurciusa – wikariusza, o. Tomasza Jarosza – wykładowcy naszego seminarium, o. Sylwestra Cabały – dyrektora domu rekolekcyjnego w Lubaszowej.
 2. W Roku Św. Gerarda redemptoryści wraz ze świeckimi współpracownikami serdecznie zapraszają na rekolekcje ze św. Gerardem Majellą pod hasłem: „Mnie się udało… tobie też się uda”. Odbędą się one w dniach 20-23 czerwca br. w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej. Bliższe informacje i telefon kontaktowy na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
 3. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– XXIII Tuchowska Majówka dla Matki od godz. 14.30 w amfiteatrze. 

– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

– Msza święta z udziałem młodzieży o godz. 18.30.

– U Braci kleryków można nabyć biuletyn „Rodzina Odkupiciela”, a w zakrystii jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 1. Burmistrz Tuchowa informuje, że 23 maja br. tj. czwartek, o godz. 18.30 w Domu Kultury w Tuchowie odbędzie się spotkanie w sprawie przydomowych oczyszczalni ścieków. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Tuchów.
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 3. Na cały nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.