Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną, podczas której czytamy Słowo biskupów do wiernych pt. „Wrażliwość i odpowiedzialność”.

  1. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym jeszcze w tym tygodniu. Zapraszamy także na to nabożeństwo przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na działce Stowarzyszenia „Nadzieja,” przy ul. Nadziei, w najbliższy poniedziałek o godz. 19.30. 
  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

Jubileusz redemptorystów, którzy 25 lat temu przyjęli święcenia kapłańskie w naszym sanktuarium – w środę. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy gości, przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych na spotkanie w jadalni pielgrzyma. 

Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja z racji ostatniego czwartku miesiąca – po Mszy św. wieczornej i różańcu na dróżkach.

Święto Nawiedzenia NMP, a zarazem odpust parafialny – w piątek. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. O godz. 18.00 ostatnie Nabożeństwo majowe. Z racji uroczystości odpustowej w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu również udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Już teraz informujemy, że kolejne odwiedziny chorych odbędą się również w ostatni piątek miesiąca – 28 czerwca. 

I Sobotę miesiąca – 1 czerwca. Zapraszamy tradycyjnie na Nabożeństwo I Sobót, adorację od godz. 17.30, Mszę św. i różaniec na dróżkach różańcowych z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z udziałem sanktuaryjnej orkiestry. Z racji, iż to jest także Dzień Dziecka, zapraszamy na różaniec szczególnie dzieci, zwłaszcza te, które przyjęły I Komunię św. w tym roku wraz z rodzicami oraz młodzież i wiernych parafian. Po różańcu dla dzieci niespodzianka.

  1. W przyszłą niedzielę (2.06) będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszach św. będziemy gościć Ojca Zbigniewa Ptaka z zakonu Ojców Paulinów z Krakowa na Skałce, który będzie głosił Słowo Boże. 
  2. Zapraszamy w niedziele czerwca na nabożeństwo czerwcowe, które będzie sprawowane o godz. 18.00.
  3. Dziś jeszcze: 

– Wybory do Europarlamentu. Wejście do lokalu wyborczego przez furtę klasztorną. 

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK. o godz. 9.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie organizatorom i darczyńcom XXIII Tuchowskiej Majówki dla Matki. W imieniu Stowarzyszenia „Nadzieja” – prezes Marian Gut.
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  3. Na nowy tydzień pracy i nauki wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zwłaszcza dla naszych mam, z okazji Dnia Matki.