Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. 

  1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: 

Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – w poniedziałek (17.06).

Uroczyste zakończenie roku szkolnego – w środę. Msza św. dla uczniów gimnazjum, klas VII i VIII z Tuchowa i Szkoły Podstawowej z Karwodrzy o godz. 8.00 w bazylice (na dziedzińcu). Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej z Tuchowa o godz. 10.00 w kościele św. Jakuba. Po zakończonych mszach uczniowie udają się do hali MOSiR pod opieką wychowawców i nauczycieli. Zapraszamy na uroczyste zakończenie oprócz dzieci i młodzieży, również rodziców, wychowawców i nauczycieli. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby owocnie przeżyć Eucharystie i podziękować Bogu za kolejny rok szkolny.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) – w czwartek (20.06). Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. Główne uroczystości rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.00 w tuchowskim amfiteatrze, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji nastąpi na dziedzińcu sanktuaryjnym. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Prosimy, aby podczas procesji przed monstrancją z Najśw. Sakramentem szły tylko starsze dziewczynki wcześniej przygotowane do sypania kwiatków przez Siostry Służebniczki, a przy młodszych dzieciach szedł tylko jeden opiekun, aby procesja mogła podążać w odpowiednim tempie.

– Organizujemy wyjazd na Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie w Boże Ciało. Wyjazd o godz. 17.00. Powrót około godz. 1.00 w nocy. Koszt 20 zł. Zapisy u o. Pawła.

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – w piątek (21.06).

  1. Zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego udziału w Oktawie Bożego Ciała: dzieci do sypania kwiatów, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. Apelujemy do rodziców, którzy mają małe dzieci, aby z nimi przychodzili. To jest ważny element w wychowaniu religijnym młodego pokolenia i świadectwo wiary. Procesja eucharystyczna będzie miała miejsce po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
  2. W ubiegłą niedzielę przy pięknej, upalnej pogodzie, odbył się Ósmy Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i I Powiatowe Święto Rodziny „u Matki” zorganizowany przy udziale Domu Kultury w Tuchowie i Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Dziękujemy serdecznie Kręgowi Rodzin, osobom z parafii i spoza za zaangażowanie i zorganizowanie tak bogatego w program, nagrody i pozytywne przeżycia festynu. Wszystkich organizatorów i darczyńców festynu serdecznie zapraszamy na Mszę św. w ich intencji 1 lipca na rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.
  3. Program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego znajduje się na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablocie, a od przyszłej niedzieli będzie również na kartkach i w innych mediach.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na:

– Uroczyste przyjęcie członków do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium o godz. 10.30. Wszystkich, którzy się zapisali serdecznie zapraszamy. Jeśli ktoś odkrywa w swym sercu pragnienie wstąpienia do straży prosimy, jeszcze w tym tygodniu, o zapisanie się w zakrystii.

  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy 14 lipca. Wyjazd z parkingu przy ul. Tarnowskiej o godz. 6.00. Koszt 45 zł. Zgłoszenia w zakrystii lub pod nr. tel. 503 791 512.
  2. Dziś jeszcze: 

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych.

– Klub Kreatywnych Kobiet i Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zapraszają wszystkich na II Święto Rodziny „Mama, Tata i ja”, które odbędzie się dziś w godz. 14.00 – 18.00 w remizie OSP w Karwodrzy. Gwarantujemy dobrą zabawę, szereg atrakcji i pyszności.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  2. Na ostatnie dni szkoły, realizację naszych zadań i obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.