Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny, a w parafii przeżywamy ósmy Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i Pierwsze Powiatowe Święto Rodziny „u Matki”. Na uczestników czeka wiele miłych atrakcji. Szczegółowy program tego wydarzenia znajduje się w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Dochód będzie przeznaczony na prace konserwatorskie przy figurze Matki Bożej Bolesnej, naszej Tuchowskiej „Piety”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do wzięcia udziału. Zechciejmy przeżyć to dzisiejsze popołudnie i wieczór na wspólnym i rodzinnym świętowaniu niedzieli. 

 1. W tygodniu będziemy przeżywać:

– W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt, a zarazem Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30.

– We wtorek – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

– W środę – Wspomnienie bł. Romana Sitko, prezbitera i Towarzyszy, męczenników. Zapraszamy członków Zespołu Synodalnego naszej parafii na spotkanie po Mszy św. wieczornej. Prosimy, aby przedstawiciele Zespołu Synodalnego odebrali dziś materiały na spotkanie z zakrystii.

– W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu odbędzie się IV Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy wiernych do modlitwy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. 

– W piątek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

– W sobotę – Przypada siódma rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Zachęcamy wiernych do modlitwy za swego pasterza, a kto pobożnie odmówi modlitwę zaczerpniętą z Mszału rzymskiego, może zyskać odpust cząstkowy. Modlitwa ta znajduje się na tablicy ogłoszeń.

 1. W przyszłą niedzielę (16.06) będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, aby to uczynili w najbliższym tygodniu. Na sumie chrzest.
 2. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca (16.06) dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, a następnie konferencje w sali parafialnej. 
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 jedna z intencji – o szczęśliwe zbiory, zachowanie od gradu i nieszczęść oraz o błogosławieństwo Boże w pracy i w rodzinach mieszkańców Zabłędzy.
 4. Tradycyjnie w trzecią niedzielę czerwca w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Biskup diecezjalny serdecznie zaprasza małżeństwa i rodziny na wspólne świętowanie do Starego Sącza.
 5. Informujemy, że 19 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie gimnazjum i klas VII i VIII przychodzą do bazyliki na Mszę św. na godz. 8.00, a potem pod opieką wychowawców i nauczycieli udają się do hali MOSiR. Uczniowie szkoły podstawowej klasy I – VI przychodzą do kościoła św. Jakuba na godz. 10.00, a potem pod opieką wychowawców udają się do hali MOSiR. W tym dniu nie ma dowozu.
 6. Trwają zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 23 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Zapisy w zakrystii.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy 14 lipca. Wyjazd z parkingu przy ul. Tarnowskiej o godz. 6.00. Koszt 45 zł. Zgłoszenia w zakrystii lub pod nr. tel. 503 791 512.
 8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 9. Księża Saletyni z Kobylanki k. Gorlic zapraszają na VII Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 10. Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Pogórskiej Woli zaprasza dzieci i młodzież z orzeczeniami o niepełnosprawności wraz z rodzicami na biesiadę integracyjną w najbliższy piątek o godz. 16.00 na terenach rekreacyjnych ośrodka, który również prowadzi rekrutację. Więcej na tablicy ogłoszeń.
 11. Dziś jeszcze: 

– Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie zamknięty parking górny z uwagi na festyn. Informujemy równocześnie, że parking przy schodach został powiększony o teren nad toaletami i można tam również parkować.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Zapraszamy.

– Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjno-remontową.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.