Przeżywamy 12 niedzielę zwykłą i zarazem Dzień Ojca. Wszystkim ojcom rodzin oraz ojcom duchownym składamy najlepsze życzenia i otaczamy ich naszą modlitwą, by jak najlepiej wypełniali swe życiowe powołanie.

 1. Codziennie do środy włącznie, w ramach oktawy Bożego Ciała, Msza św. wieczorna będzie zakończona procesją eucharystyczną i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego udziału: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia baldachimu, sztandarów i feretronów.
 2. Dziękujemy mieszkańcom ul. Stawarza i ul. Przedmieście Górne za przygotowanie ołtarzy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała. Prosimy już na przyszły rok o przygotowanie dwóch ołtarzy: pierwszy – Rycerstwo Niepokalanej i Straż Honorowa Najśw. Sakramentu; drugi – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ i Koło Przyjaciół Radio Maryja.
 3. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w poniedziałek. W tym dniu Rada Sołecka, Radny i Sołtys zapraszają mieszkańców Karwodrzy oraz sąsiednich miejscowości na 5. już coroczne spotkanie przy kapliczce św. Jana w lesie w Karwodrzy o godz. 18.30.

Spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, które pracują w naszej parafii – w środę.

Święto NMP Nieustającej Pomocy, Patronki Zgromadzenia CSsR – w czwartek. W tym dniu będzie również zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30 połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół. Nie ma Mszy św. o godz. 18.30. Z racji ostatniego czwartku miesiąca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie formacyjne po Mszy św. i różańcu na dróżkach. 

Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – w piątek. Równocześnie jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu udajemy się do chorych z posługą sakramentalną. Następnym razem odwiedziny chorych w I piątek – 6 września. Zapraszamy na Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W tym dniu również odbędzie się uroczysta Msza św. polowa w Lesie Trzemeskim o godz. 19.00 w intencji ofiar zarazy z lat 1847-1856. Zapraszają mieszkańcy Karwodrzy, Trzemesnej i Zalasowej. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – w sobotę. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. Z racji podniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki, mamy przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tej szansy. Pamiętajmy w sposób szczególny o papieżu Franciszku. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).

 1. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencjach następujących róż: bł. Jolanty, św. Cecylii, św. Jadwigi Królowej, św. Alberta, św. Piotra. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek – 1 lipca rozpoczynamy Wielki Odpust Tuchowski 2019 o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią z udziałem pielgrzymki strażaków, policji i strażackich orkiestr dętych. Program odpustu znajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Tuchowskiej serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych. Osoby, które mają samochody zaparkowane na parkingu sanktuaryjnym (przy ul. Tarnowskiej) prosimy o ich usunięcie do piątku. Z uwagi na odpust kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pierwsze spotkanie w poradni rodzinnej będzie dopiero 15 lipca.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 4. Dzisiaj jeszcze:

– We wszystkich kościołach po Mszach Świętych zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną w ramach oktawy Bożego Ciała, na które zapraszamy.

 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy 14 lipca. Koszt 45 zł. Zgłoszenia w zakrystii lub pod nr. tel. 503 791 512.
 2. Krąg Rodzin organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Warmii od 25 do 28 lipca. Jest jeszcze kilka wonnych miejsc. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej. Również parafia św. Jakuba w Tuchowie organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu i do Ostrej Bramy na Litwie od 4 do 8 sierpnia br. Zapisy i szczegóły dla chętnych tylko dziś w zakrystii.
 3. Ostatnio dopisuje nam piękna, upalna pogoda, a w związku z tym niektórzy przychodzą do kościoła nieodpowiednio ubrani. Kościół jest domem Bożym, a to zobowiązuje do odpowiedniego stroju. Prosimy więc o wrażliwość na tę sprawę i zastosowanie się do tej prośby.
 4. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 5. Tym, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy życzymy szczęśliwego wypoczynku, a wszystkich zachęcamy do modlitwy o dobrą pogodę na czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.