Przeżywamy 13 niedzielę zwykłą, ostatnią miesiąca – synodalną.

  1. Jutro (1.07) rozpoczynamy Wielki Odpust Tuchowski 2019 o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią z udziałem pielgrzymki strażaków, policji i strażackich orkiestr dętych. Dokładny program odpustu z godzinami codziennych Mszy św., nabożeństw, wieczorów maryjnych i pielgrzymek zorganizowanych znajduje się w kaplicy Matki Bożej od oczu, z zakrystii, na furcie klasztornej oraz w „Chorągwi Maryi” i w lokalnej prasie. O odpuście usłyszymy także w Radiu Maryja i w radiu RDN. Prosimy, zabierzcie te programy ze sobą do waszych domów, i w naszym imieniu, zaproście wszystkich, by przybyli na Wielki Odpust Tuchowski. 
  2. Przypominamy wiernym, że w niedzielę odpustową (tj. 7.07) pierwsza Msza św. z kazaniem jest sprawowana o godz. 5.00! Nie ma Mszy św. o godz. 6.00!
  3. W związku z odpustem wydaliśmy „Chorągiew Maryi”, w której znajdziemy ciekawe artykuły związane z odpustem oraz życiem parafii i sanktuarium. Dziękuję redakcji za przygotowanie odpustowego numeru biuletynu i nabywającym go za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku. Chorągiew znajduje się w kościele przy ołtarzach bocznych.
  4. Wielki Odpust Tuchowski wymaga zaangażowania wielu osób. Dziękuję Różom różańcowym za posprzątanie dróżek oraz p. Kaniewskiemu za wyczyszczenie i pomalowanie figur. Prosimy róże naszej parafii oraz wszystkich przybywających na odpust o udział w modlitwie różańcowej na dróżkach. Obsługę procesji sanktuaryjnej prosimy o całotygodniową posługę. Osoby z poszczególnych regionów naszej parafii prosimy, aby podjęły się wieczornego posprzątania dziedzińca sanktuaryjnego pod kierunkiem radnych parafialnych. Podczas odpustu słyszymy tradycyjne kuranty od godz. 5.30. Prosimy o wyrozumiałość tych, którym może one przeszkadzają. Wszystkich zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w uroczystościach odpustowych, a za każde zaangażowanie, już teraz serdecznie dziękujemy.
  5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  6. Dzisiaj jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Ostatnie Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy.

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  2. Na cały tydzień i Wielki Odpust Tuchowski, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.