Przeżywamy 15 niedzielę zwykłą.
W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:
– w poniedziałek (15.07) – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek (16.07) – Wspomnienie Najświetszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Kustosz sanktuarium w Tarnowie na Burku zaprasza na odpust w dniach od 14 do 21 lipca ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Skorzystajmy  z tego zaproszenia. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
We wtorek z racji 16-go dnia miesiąca, różaniec na dróżkach będzie prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów.
Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu, a następnie konferencje w sali parafialnej.
Grupa procesyjna z odpustu udaje się do „Rabkolandu” w sobotę (20.07). Wyjazd autokaru o godz. 8.00 z parkingu górnego.
Informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i sanktuariów Warmii i Mazur w dniach od 25 do 28 lipca. Zapisy i bliższe informacje u brata Rafała w zakrystii.
W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
W ostatnim czasie zmarli: o. Jan Szczepański, redemptorysta z naszej wspólnoty zakonnej, l. 85, Zenona Prusak l. 81, z ul. Drelicharza, Jan Kordek l. 85, z ul. Długiej i Zofia Karwat, l. 84, z ul. Granicznej. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.