Przeżywamy XVII niedzielę w ciągu roku, ostatnią miesiąca – synodalną. 

Przed nami sierpień, miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się w tym miesiącu od spożywania alkoholu, nie częstowanie innych oraz modlitwę o trzeźwość narodu.

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– w poniedziałek – św. Martę,

– w środę – św. Ignacego Loyolę, prezbitera, założyciela jezuitów,

– w czwartek – uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori, bpa, doktora Kościoła i założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). W tym dniu przypada też 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

– Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dodając konieczne pozostałe warunki zyskania odpustu: brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa w intencjach papieża.

pierwszy czwartek miesiąca (1.08) – zachęcamy do modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

pierwszy piątek miesiąca (2.08) – od godz. 16.30 spowiedź, a po niej o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci,

pierwsza sobota miesiąca (3.08) – zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót od godz. 17.30. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej na dróżkach różańcowych. Bardzo prosimy Róże, aby zadbały o estetyczny i godny wygląd dróżek różańcowych.

  1. W niedzielę 4 sierpnia rozpoczyna się, trwający do 11 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor w parafii pod wezwaniem Św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zaprasza kustosz. Skorzystajmy z tego zaproszenia.
  2. Zachęcamy wiernych do wzięcia udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę w dniach od 17 do 25 sierpnia. Kto chciałby wziąć udział w pielgrzymce, a jeszcze się nie zapisał, może to uczynić na spotkaniach przedpielgrzymkowych, które odbędą się 9 sierpnia o godz. 19.00 w Ciężkowicach i 10 sierpnia o godz. 18.00 w naszym klasztorze. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny do klasy III gimnazjum włącznie) tylko 20 zł.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Litmanovej na Słowacji i Zakopanego w dniu 19 sierpnia. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii u brata Rafała lub u p. Bożeny tel. 503791512.
  4. Dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
  6. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  7. Na czas przeżywanych wakacji oraz pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.