Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą. 

  1. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w tym tygodniu:

– w środę 14 sierpnia – Wspomnienie św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika,

– w czwartek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane, dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów. W naszym Zgromadzeniu Redemptorystów jest to również dzień złożenia wieczystej profesji zakonnej. Tegorocznych trzech neoprofesów polecamy Waszej modlitwie. 15 sierpnia pamiętajmy również w modlitwie o 99. rocznicy Cudu na Wisłą i Dniu Wojska Polskiego.

– w sobotę 17 sierpnia – Wspomnienie św. Jacka, kapłana i zakonnika.

  1. 17 sierpnia wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Można się jeszcze zapisać w zakrystii lub na furcie klasztornej. Tych, którzy chcieliby powitać pielgrzymów na Jasnej Górze informujemy, że tak jak co roku organizujemy autokar, który 25 sierpnia wyruszy z naszego parkingu o godz. 6.30 do Częstochowy a powróci do Tuchowa bezpośrednio po Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę. Koszt wyjazdu to 55 zł. Zapisy w zakrystii.
  2. W przyszłą niedzielę (18.08), z racji trzeciej niedzieli miesiąca, dzień skupienia dla narzeczonych. Od godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, a następnie konferencje w sali parafialnej.
  3. W przyszłą niedzielę odbędą się Gminne Dożynki w Tuchowie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 Eucharystią dziękczynną za szczęśliwe zbiory. Po Mszy św. korowód z udziałem delegacji wieńcowych z wiosek Gminy uda się w asyście Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej do amfiteatru, gdzie będzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy wraz z prezentacją wieńców.
  4. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy zaprasza na odpust w dniach od 14 do 21 sierpnia br. Tradycyjnie na sumie odpustowej gra nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta. Skorzystajmy z tego zaproszenia.
  5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  6. Na cały nowy tydzień wakacji, urlopów, a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.