1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą i Święto patronalne proboszczów z racji wspomnienia św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. 
  3. Zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu, nie częstowanie też innych oraz modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

Święto Przemienienia Pańskiego – we wtorek;

Wspomnienie św. Dominika, prezbitera – w czwartek;

Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy – w piątek;

Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – w sobotę.

  1. W przyszłą niedzielę (11.08), taca będzie przeznaczona na prace związane z remontem dachu naszej bazyliki, które rozpoczniemy po Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  2. 17 sierpnia wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy wiernych do wzięcia udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę w dniach od 17 do 25 sierpnia. Kto chciałby wziąć udział w pielgrzymce, a jeszcze się nie zapisał, może to uczynić na spotkaniach przedpielgrzymkowych, które odbędą się w najbliższy piątek (9.08) o godz. 19.00 w Ciężkowicach i w sobotę (10.08) o godz. 18.00 w naszym klasztorze w sali parafialnej. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny do klasy III gimnazjum włącznie) tylko 20 zł.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  4. W ostatnim tygodniu zmarł: o. Jan Stec, redemptorysta z naszej wspólnoty zakonnej, l. 61. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne  odpoczywanie… 
  5. Rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.