Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą. 

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

– we wtorek (20.08) – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– w środę (21.08) – św. Piusa X, papieża,

– w czwartek (22.08) – Najświętszą Maryję Pannę, Królową,

– w sobotę (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła,

– w niedzielę (25.08) – bł. Metodego Dominika Trčki, redemptorysty. 

  1. Wczoraj, 17 sierpnia, wyruszyła na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Duchowo łączymy się z pielgrzymami codziennie podczas modlitwy różańcowej na dróżkach po wieczornej Mszy św. Tych, którzy chcieliby powitać pielgrzymów na Jasnej Górze informujemy, że tak jak co roku organizujemy autokar, który 25 sierpnia wyruszy z górnego parkingu o godz. 6.30 do Częstochowy a powróci do Tuchowa bezpośrednio po Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę. Koszt wyjazdu to 55 zł. Zapisy w zakrystii.
  2. Spotkanie redakcji „Chorągiew Maryi” we wtorek (20.08) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy redakcję i nowe osoby do współtworzenia biuletynu.
  3. W przyszłą niedzielę (25.08) zostanie odprawiona Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży matek: św. Marii Magdaleny, św. Moniki i św. Weroniki. Po Mszy św., z racji ostatniej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic Żywego różańca.
  4. Kustosz sanktuarium w Czermnej zaprasza nas na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia od 21 do 25 sierpnia. Skorzystajmy z tego zaproszenia. 
  5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.

Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Gminne Dożynki w Tuchowie. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 14.00.

  1. Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Lubaszowej – o. Dariusz Pabiś, informuje i zaprasza na Weekendowy Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych od 6 do 8 września br.
  2. Widzimy, że wokół bazyliki trwają prace remontowe, a w tym tygodniu rozpoczną się jeszcze prace na dachu. Bardzo prosimy parafian, gości i pielgrzymów o wyrozumiałość oraz o modlitwę, aby bezpiecznie można je było przeprowadzić. Pomódlmy się także w intencji V Synodu naszej diecezji.
  3. Na cały nowy tydzień wakacji, urlopów a także pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.