Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę miesiąca, tzw. „niedzielę synodalną”.
W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w tym tygodniu:
– w poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej,
– we wtorek (27.08) – Wspomnienie świętej Moniki,
– w środę (28.08) – Wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek (29.08) – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.W niedzielę (1.09) przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
W przyszłą niedzielę (1.09) zapraszamy dzieci i ich rodziców na Mszę św. rodzinną o godz. 12.00 z niespodzianką.
W poniedziałek (2.09) rozpoczynamy rok szkolny 2019/2020 wg następującego porządku:
– Msza św. dla klas I – V Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie – w kościele św. Jakuba o godz. 9.30. W tym dniu nie ma dowozu.
– Msza św. dla klas VI – VIII Szkoły Podstawowej w Tuchowie i Szkoły Podstawowej im. O. Władysława Witkowskiego w Karwodrzy – w bazylice o godz. 9.30.
– Informujemy także, że błogosławieństwo tornistrów dla pierwszoklasistów nastąpi w niedzielę 15-go września na Mszy św. o godz. 12.00.

Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

Zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w parafii.
W przyszłą – I Niedzielę miesiąca – Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
Bazylika katedralna w Tarnowie – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zaprasza na Tydzień Maryjny od 8 do 15 września. Dokładny program odpustu znajdziemy na plakacie na tablicy w kaplicy Matki Bożej Ocznej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.
Dziś jeszcze: zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
Pomódlmy się w intencji V Synodu naszej diecezji.
Wczoraj zmarła nasza parafianka Zofia Stachura, l. 81 z Karwodrzy. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy ją miłosiernemu Bogu – Wieczne odpoczywanie…
Na ostatni tydzień wakacji życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.