Przeżywamy dzisiaj Mały Odpust Tuchowski ku czci Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. W naszej wspólnocie parafialnej witamy głównego kaznodzieję o. Edwarda Nocunia i dziękujemy za jego posługę Słowa.

 1. Msze Święte dzisiaj są sprawowane wg porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 nastąpi błogosławieństwo ziarna siewnego. Mszę św. kończącą Mały Odpust Tuchowski poprzedzą Nieszpory Maryjne o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy.
 2. Sakrament Pokuty i Pojednania sprawowany jest przez cały dzisiejszy dzień odpustowy od godz. 6.00 do 19.00.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– bł. Marię Celeste Crostarosę, założycielkę sióstr redemptorystek – w środę (11.09);

– św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła – w piątek (13.09);

– Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w sobotę (14.09). W tym dniu obie parafie tuchowskie włączają się w ogólnopolską inicjatywę „Polska pod krzyżem” i zapraszamy na wspólną Drogę krzyżową, która rozpocznie się przy krzyżu na Placu koronacyjnym o godz. 10.00 a zakończy przy figurze św. Józefa na szczycie ulicy Wróblewskiego.

 1. W przyszłą niedzielę (15.09) będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. 

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. – Na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo tornistrów dla pierwszoklasistów.

 1. Zapraszamy wspólnotę „Rycerstwo Niepokalanej” na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 2. Otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystości odpustowe w Kobylance k. Gorlic i w Limanowej. Szczegóły na plakacie na tablicy w kaplicy Matki Bożej Ocznej.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i Kalendarz Rolników na rok 2020.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone do skarbony na dziedzińcu na nowy dzwon. Nie planowaliśmy tej inwestycji w tym roku, ale z powodu istniejących remontów wokół kościoła jesteśmy zmuszeni, aby w przyszłym roku, gdy będzie już nowa nawierzchnia granitowa, nie jeździć po niej ciężkim sprzętem, aby zamocować na wieży nowy dzwon. Za wyrozumiałość wszystkim dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że po Małym Odpuście będą kontynuowane dalsze remonty, m. in. usunięcie drzew z placu oraz prace ziemne wodno-kanalizacyjne. Po ich zakończeniu zaplanowane jest zasadzenie nowych lip przed kaplicą polową. Za utrudnienia i niedogodności w poruszaniu się w dojściu do naszej świątyni serdecznie przepraszamy.
 5. Po zakończonej Mszy św. zapraszamy do szopki, aby zobaczyć okazjonalną wystawę oryginalnych pamiątek odkrytych w  czasie demontażu gałki z wieży klasztornej. Dokumenty zawierają m.in. listę osób pracujących przy budowie wieży blisko sto lat temu i historię trochę bliższą sprzed 40. lat.
 6. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej parafii do Pana + Anna Kloch, l. 79, z ul. Tarnowskiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkich wiernych, pielgrzymów i gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach Małego Odpustu Tuchowskiego, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.