Przeżywamy XXII niedzielę w ciągu roku, podczas której czytamy List Pasterski Episkopatu Polski z okazji IX Tygodnia Wychowania pt. „Zamieszkać razem z Jezusem”. Modlimy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 nastąpi jutro (2.09). Msza św. dla klas  I – V Szkoły Podstawowej w Tuchowie – w kościele św. Jakuba o godz. 9.30. W tym dniu nie ma dowozu. Msza św. dla klas VI – VIII Szkoły Podstawowej w Tuchowie i Szkoły Podstawowej w Karwodrzy – w bazylice również o godz. 9.30. Dokładny rozkład jazdy autobusów znajduje się na tablicy ogłoszeń w kaplicy Matki Bożej Ocznej i na stronie internetowej szkoły. Msza św. dla uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabłędzy będzie sprawowana w kościele w Piotrkowicach o godz. 8.30. Dojazd autobusem z Karwodrzy o godz. 8.00.
 2. Na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież uczącą się oraz rodziców, dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Spowiedź, z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla wszystkich, w bazylice przed Mszą św. jutro od godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii pierwsze spotkanie po wakacjach ministrantów i lektorów. W I Piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Przypominamy rodzicom i dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 i Mszy św. o godz. 17.00 z ich udziałem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi już wcześniej na początku tygodnia. W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót od godz. 17.30. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej na dróżkach różańcowych. Bardzo prosimy Róże, aby zadbały o estetyczny i godny wygląd dróżek różańcowych.
 4. W związku z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy pracę formacyjną. Po Mszy św. wieczornej w sali Betania mają swoje spotkania: we wtorek Krąg biblijny; w piątek grupy oazowe ruchu Światło-Życie. Zapraszamy nowe chętne osoby do formowania swojego życia wg nauki Pana Jezusa.
 5. Zapraszamy członków Zespołu Synodalnego na spotkanie w środę (4.09) po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę 8 września przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji, jednocześnie Mały Odpust Tuchowski. Rozpoczniemy go tradycyjnie w wigilię uroczystości 7 września, w sobotę o godz. 18.00 Nieszporami, a po nich będzie celebrowana Eucharystia. Msze Święte podczas Małego Odpustu będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Mszę św. kończącą Mały Odpust Tuchowski poprzedzą Nieszpory o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego nastąpi na mszach o godz. 7.30, 9.00 i na sumie o godz. 10.30. Na sumie Msza św. będzie sprawowana m.in. w intencji dziękczynnej za szczęśliwe zbiory mieszkańców Kielanowic, a za Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z Grupy 24 – św. Klemensa o godz. 17.15.
 7. Kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 7 do 9 września i Dziękczynny Festyn Rodzinny. Dokładny program uroczystości znajdziemy na plakatach w kaplicy Matki Bożej Ocznej. Skorzystajmy z tego zaproszenia.
 8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. 
 9. Dziś jeszcze: 

– Msza św. rodzinna o godz. 12.00 z niespodzianką dla dzieci. 

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00. 

 1. Pomódlmy się w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na kolejny tydzień naszego życia i pierwsze dni nowego roku szkolnego prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.