Przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła, a w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– W poniedziałek (16.09) – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika.

– W środę (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. W tym dniu swoje imieniny obchodzi bp Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Pamiętajmy o naszym pasterzu w osobistej modlitwie. W środę również zapraszamy młodzież naszej parafii na Nowennę, Msze św. i spotkanie integracyjne w sali Betania. To zaproszenie kierujemy do młodzieży która formuje się w różnych grupach przy parafii takich jak: Ruch Światło-Życie, RSPM, starsi ministranci, lektorzy, kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII oraz młodzież, która przyjęła w ostatnim czasie sakrament bierzmowania.

– W piątek (20.09) – świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

– W sobotę (21.09) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy młodzież męską od klasy VII na Dni Otwarte w Wyższym Seminarium Duchownym w Tuchowie. Zapisy i szczegóły u o. Szczepana Hebdy oraz na furcie klasztornej. 

  1. W przyszłą niedzielę (22.09) rozpoczynamy w parafii spotkania formacyjne do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 12.00, a po niej na spotkanie organizacyjne w sali parafialnej.
  2. W niedzielę (22.09) zapraszamy młodzież z klas siódmych i ich rodziców na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie informacyjne dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. Zapraszamy na spotkania formacyjne po Mszy św. wieczornej: Krąg biblijny i Krąg Rodzin – we wtorek (17.09).
  4. Zapraszamy w tygodniu do udziału w stałych nabożeństwach, takich jak: 

– Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu, od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej. 

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach różańcowych po Mszy św. wieczornej.

– Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez liderów grup i mieszkańców rejonów parafii o godz. 15.00.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, z osobistym oddaniem czci relikwiom św. Gerarda, w każdy wtorek o godz. 18.00.

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20.

– Nieustanna Nowenna, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, w każdą środę o godz. 18.00.

– Adoracja wynagradzająca za grzechy z modlitwą o intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa, w każdy czwartek od godz. 17.30.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. Jest również Kalendarz Rolników na rok 2020.
  2. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Błogosławieństwo tornistrów dla pierwszoklasistów na Mszy św. o godz. 12.00.

  1. Na rozpoczęty Tydzień Wychowania w Polsce, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.