Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą, podczas której czytamy List pasterski Episkopatu Polski z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– w poniedziałek (23.09) – św. o. Pio, prezbitera,

– w czwartek (26.09) – błogosławionego Kaspra Stanggassingera, redemptorystę,

– w piątek (27.09) – św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

– w sobotę (28.09) – św. Wacława, męczennika.

 1. W przyszłą niedzielę (29.09) będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa wynagradzającą za grzechy przeciwko trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w tej pielgrzymce.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne:

Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek po Mszy św. wieczornej i różańcu. 

Ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Przyjmujemy również chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu od klasy IV szkoły podstawowej i zapraszamy na spotkanie.

Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII w niedzielę 29.09 na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie w sali Betania.

 1. Świetlica opiekuńczo – wychowawcza przy naszej parafii przyjmuje dzieci z klas I-V. Będzie działała w środy w godzinach od 14.00 do 16.00. Zebranie informacyjne dla rodziców chętnych dzieci odbędzie się 2 października br. w sali Betania o godz. 15.45. Zapraszamy.
 2. Zapraszamy chętne osoby do śpiewu w Sanktuaryjnym Chórze Mieszanym oraz chętnych do nauki gry na instrumentach, lub umiejących już grać, do włączenia się do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Więcej informacji u p. organisty i p. kapelmistrza we wtorek od godz. 19.00 podczas prób.
 3. W przyszłą niedzielę, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Msza św. o godz. 7.30. Jedna z intencji za Różę św. Józefa. Na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. Czternaste Diecezjalne Spotkanie Młodych – Synaj odbędzie się w Nowym Sączu w sobotę 5 października. Młodzież naszej parafii prosimy, aby zgłaszała się do przyszłej niedzieli (29.09) u o. Pawła.
 5. Już dziś informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek 8 listopada Eucharystią o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w kaplicy Matki Bożej Ocznej i na stronie internetowej.
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2020 r.
 7. Pani Burmistrz Tuchowa informuje, że od jutra (23.09), aż do odwołania nie będą odbierane odpady wielkogabarytowe i opony. 
 8. Dziś jeszcze: 

– Msza św. na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii świętej o godz. 12.00 i spotkanie organizacyjne w sali parafialnej dla dzieci z klas III i ich rodziców.

– Msza św. na rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 18.30, a po niej spotkanie informacyjne dla młodzieży z klas siódmych i ich rodziców.

 1. Pomódlmy się jeszcze w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. Wczoraj zmarł nasz parafianin Józef Noga, l. 86 zam. przy ul Długiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej. Polećmy go miłosiernemu Bogu – Wieczne odpoczywanie…
 3. Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.