Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą, ostatnią miesiąca – synodalną.

 1. Przed nami październik. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Kładziemy na sercu rodziców szczególny czas przygotowania ich dzieci do I Komunii św. Młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnych domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły na tablicy w kaplicy Matki Bożej Ocznej, na stronie internetowej parafii i w nowym numerze „Chorągwi Maryi”. Na rozpoczęcie miesiąca, we wtorek, prosimy o poprowadzenie modlitwy Różę Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W zeszłym roku papież zachęcił nas, abyśmy kończyli różaniec modlitwą do św. Michała Archanioła za Kościół. Chcemy to nadal czynić. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za wspólne i pobożne odmówienie różańca. 
 2. Z woli papieża Franciszka październik będziemy przeżywali jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Papież pragnie, aby czas ten przyczynił się do odnowy Kościoła przez nasze osobiste spotkanie z Jezusem w Eucharystii, przez modlitwę osobistą i wspólnotową, przez poznanie świadectwa tych, którzy ponieśli śmierć męczeńską na misjach, oraz przez  wspieranie materialne ogromnego dzieła misji ad gentes. W naszej wspólnocie parafialnej pragniemy podjąć to wezwanie papieża poprzez codzienne głoszenie słowa Bożego na wieczornych Mszach św., przez codzienną modlitwę różańcową w kościele i na dróżkach, oraz przez głoszone kazania na Nieustannej Nowennie w środy.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– w poniedziałek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktor Kościoła, patronkę Misji. W tym dniu Siostry Karmelitanki Bose z Tarnowa zapraszają wiernych na uroczystą Mszę świętą o godz. 18.00.

– w środę św. Aniołów Stróżów,

– w piątek św. Franciszka z Asyżu, 

– w sobotę św. Faustynę Kowalską, dziewicę oraz bł. Franciszka Ksawerego Seelosa, kapłana, redemptorystę.

 1. W środę (2.10) będziemy przeżywać 115. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Z tej racji co roku do naszego sanktuarium pielgrzymują wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej diecezji tarnowskiej. Zapraszamy również rycerstwo naszej parafii, które będzie obchodzić 5. rocznicę powstania. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45, następnie Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, a po niej dalsza część uroczystości.
 2. W związku z rocznicą koronacji ukazał się nowy numer „Chorągwi Maryi”. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Bardzo serdecznie dziękujemy Redakcji za przygotowanie kolejnego numeru i wszystkim, którzy włączają się w apostolat pióra. Dziękujemy również Czytelnikom za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Braci Kleryków. Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. i comiesięczne spotkanie. W I Piątek do chorych udamy się o godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci, a po niej nabożeństwo różańcowe. W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Msza św., po niej ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na dróżkach.
 4. Zapraszamy na modlitwę różańcową przy figurze Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej w sobotę (5.10) o godz. 14.00. 
 5. W przyszłą niedzielę (6.10) będziemy wspominać rocznicę koronacji i zarazem rocznicę przyznania tytułu Bazyliki mniejszej naszej świątyni. 

– W Nowym Sączu Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 14.00 Eucharystia w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, a po niej procesja różańcowa ulicami miasta do Sanktuarium św. Rity. 

– Na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej bazylice dwóch Braci Alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Ks. Bpa Janusza Mastalskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Serdecznie zapraszamy na powyższą uroczystość, prosząc jednocześnie wiernych o modlitwę w intencji przyszłych diakonów.

– Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy oraz spotkanie formacyjne.

– O godz. 17.30 Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja. 

 1. Zarząd OSP w Karwodrzy składa serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli naszą jednostkę w zakupie samochodu ratowniczo – gaśniczego MAN. Msza św. w intencji darczyńców zostanie odprawiona 10 listopada br. o godz. 10.30.
 2. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na Wielki Odpust od 6 do 13 października. Program odpustu znajdziemy na plakacie w kaplicy ocznej.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2020 r.
 4. Dziś jeszcze: 

– zmiana tajemnic Żywego Różańca po Msza św. o godz. 7.30,

– błogosławieństwo różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. 

 1. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Stanisław Banach, l. 83, z ul. Dalekiej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
 2. Pomódlmy się jeszcze w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.