Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na tacę, które zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

 1. Dziś jeszcze:

– Odbywa się liczenie wiernych. Wyniki posłużą do zbadania niedzielnych praktyk religijnych Polaków;

– Dzień skupienia dla narzeczonych;

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00;

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30;

– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– we wtorek (22.10) – św. Jana Pawła II, papieża.

 1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 i wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnych domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez grupy i wspólnoty parafialne. 
 2. Jak już ogłaszaliśmy spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek (24.10) po Mszy św. wieczornej. Prosimy zespół o zabranie materiałów z zakrystii. 
 3. „Czy zdążymy zbudować Arkę przed nowym Potopem. Wychowanie – rodzina – przyszłość”. Spotkanie poprowadzi: p. prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia, pedagog, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Krytyk ideologii LGBT. Zapraszamy na wykład i dyskusję w najbliższy piątek (25.10) w naszym klasztorze o godz. 16.30 w Auli św. Klemensa. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, a wykład bardzo interesujący i postawę p. profesora, który odwołuje się do zdrowego rozsądku i broni postaw, które nie mogą nie obchodzić rodziców, nauczycieli i wychowawców, i o którym w ostatnim czasie mówiła cała Polska, zaproszenie to kierujemy przede wszystkim do tych, którym zależy na przyszłości dzieci i młodzieży.
 4. W przyszłą niedzielę:

Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencjach zamówionych przez następujące Róże: św. Małgorzaty Marii Alacoque, św. Cecylii, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Marii Magdaleny, św. Faustyny, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Gianny Beretta Molla, św. Gerarda i św. Jana Kantego. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00.

 1. „Pomódl się za uzależnionych i za nasze rodziny, aby były wspaniałymi szkołami trzeźwości”, to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. W przyszłą niedzielę (27.10) zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz wszystkich rodzin, aby w wychowywaniu dzieci kształtowały cnotę trzeźwości i łatwość życia bez alkoholu.
 2. Kartki na wypominki wyłożone są przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych o godz. 18.00. Wypisując naszych bliskich zmarłych i modląc się za nich na nabożeństwie świadczymy o naszej wiarze w życie wieczne i niesiemy im pomoc. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich przy ambonie. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, „Tuchowskie Wieści” i kalendarze na 2020 r. Dziś polecamy także tygodnik pt. „Idziemy”, który został przygotowany na Światowy Dzień Misyjny i zawiera wywiad z naszym biskupem Andrzejem oraz 8-mio stronicową wkładkę z panoramą misji tarnowskich na trzech kontynentach w cenie 2 zł.
 4. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Adam Marcinek, l. 65, z ul. Długiej i Józef Sikorski, l. 57 z ul. św. Józefa. Msza św. pogrzebowa za zmarłego Józefa w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
 5. Na rozpoczęty Tydzień Misyjny przyjmijcie Boże błogosławieństwo.