Przeżywamy XXVII niedzielę w ciągu roku i zarazem świętujemy 115. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej i 9. rocznicę przyznania tytułu Bazyliki mniejszej naszej świątyni. Więcej na ten temat, i nie tylko, przeczytamy w Chorągwi Maryi, która znajduje się przy ołtarzach bocznych.

 1. Dziś czytamy list pasterski Episkopatu Polski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XIX Dnia Papieskiego pt. „Wstańcie, chodźmy!”.
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– jutro (7.10) – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. 

 1. Mamy październik i nabożeństwo różańcowe w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku, a młodzież w niedzielę. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnych domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez grupy i wspólnoty parafialne. Rozpoczynamy modlitwę przy kaplicy na dziedzińcu. 
 2. W przyszłą niedzielę (13.10) będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tradycyjnie już w tym dniu młodzież będzie zbierać ofiary do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin mniej zamożnych. Na dziedzińcu będzie można również złożyć do skarbony swą ofiarę na pokrycie kosztów odlewu nowego dzwonu „Józef”, który zostanie pobłogosławiony na sumie w Uroczystość Wszystkich Świętych.
 3. Przyszła niedziela jest chrzcielna. Na sumie chrzty.
 4. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, w przyszłą niedzielę – 13 października, mieszkańcy obwodu nr 13 w Tuchowie, czyli prawobrzeżna części Tuchowa, będą głosować w nowym lokalu wyborczym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tuchowie przy ulicy Jana Pawła II 6. Głosowanie przeprowadzone zostanie w godzinach od 7.00 do 21.00. Prosimy wyborców o zabranie dokumentu tożsamości.
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2020 r.
 6. Dziś jeszcze: 

– Święcenia diakonatu na Mszy św. o godz. 12.00 

– Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy i spotkanie.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Władysław Smołucha, l. 95, z ul. Partyzantów. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
 2. Pomódlmy się jeszcze w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.