Przeżywamy XXVIII niedzielę w ciągu roku i zarazem 19. Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary składane u młodzieży do puszek na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin biednych. Dziękujemy także za ofiary składane do skarbony na pokrycie kosztów odlewu nowego dzwonu „Józef”.

 1. W tym tygodniu wspominamy: 

– W poniedziałek (14.10) Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty oraz zapraszamy na wieczorną Eucharystię i modlitwę różańcową.

– We wtorek (15.10) – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. Przypada wtedy Dzień Dziecka Utraconego. Przypomina on o problemach rodziców po stracie. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.30 i na modlitwę różańcową na dróżkach prowadzoną przez Krąg Rodzin. Po różańcu spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin.

– W środę (16.10) – św. Gerarda Majellę, redemptorystę. W przeżywanym obecnie Roku św. Gerarda  zapraszamy na triduum przed jego wspomnieniem podczas wieczornych Mszy św. W sobotę zaś (19.10) odbędzie się sympozjum naukowe pt. „Św. Gerard Majella na straży prawego sumienia i świętości życia”. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej.

– W czwartek (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. 

– W piątek (18.10) – św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nas leczą i opiekują się chorymi. 

– W sobotę (19.10) – bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika. W tym dniu będzie obchodzony po raz drugi w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

 1. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami i młodzież na różaniec o godz. 18.00 w kościele. Ci co nie mogą przychodzić niech modlą się w domu lub przy kapliczkach.
 2. W czwartek (17.10) swoje spotkanie formacyjne do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma młodzież z klas ósmych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.
 3. Zapraszamy młodzież na czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” w piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej.
 4. Już informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w czwartek 24 października po Mszy św. wieczornej. 
 5. Za tydzień (20.10) będziemy przeżywać:

Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. Informujemy narzeczonych o kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się w naszej parafii 8 listopada. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2020 r. 
 2. Są już kartki na wypominki wyłożone przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich przy ambonie. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza na bezpłatną kolonoskopię osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia, bez skierowania.  
 4. Dziś jeszcze: 

Wybory parlamentarne. Przypominamy za Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, że nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia nieobecności przy wyborach. To jest moralny obowiązek. Przy wyborze kandydata katolik musi wziąć pod uwagę: jego prawość moralną, miłość do Ojczyzny, szacunek do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jego podejście do małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety oraz czy wspiera programy broniące przed propagowaniem demoralizacji dzieci i młodzieży. Przypominamy, że mieszkańcy prawobrzeżnej części Tuchowa głosują w sali sportowej MOSIR, przy Szkole Podstawowej (ul. Jana Pawła II 6) od godz. 7.00 do 21.00. Pamiętajmy o zabraniu dokumentu tożsamości.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się jeszcze w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. Na rozpoczęty kolejny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.