Przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca – synodalną. 

 1. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież na nabożeństwa różańcowe. Podsumowanie różańca dla dzieci we wtorek o godz. 18.00. Zakończenie nabożeństw różańcowych w czwartek.
 2. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w czwartek (31.10) o godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
 3. Z racji ostatniego czwartku miesiąca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w sali Betania po Mszy św. wieczornej i różańcu.
 4. W piątek – 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane jak w niedziele oprócz godz. 14.00 i 16.00, ponieważ jesteśmy wtedy na cmentarzu. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła „szlakiem papieskim Jana Pawła II” o godz. 13.30. Na cmentarzu zostanie odprawione, jak w poprzednie lata, nabożeństwo za zmarłych. Po nim, dla tych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. do południa, będzie sprawowana Eucharystia o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej. Na cmentarzu zostanie przeprowadzona tradycyjna kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych serdecznie zapraszamy wiernych na wyjątkową uroczystość błogosławieństwa nowego dzwonu „Józef” na Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30 przez JE Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Dzwon ten został wykonany dzięki ofiarom parafian i wielu darczyńców oraz czcicieli Matki Bożej Tuchowskiej.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można uzyskać jeden raz w ciągu dnia dla jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami tzn. stan łaski uświęcającej, Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo. W Dzień Zaduszny, wierni, którzy odwiedzą kościół, lub kaplicę i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca mogą zyskać odpust zupełny. Zachęcamy wiernych do ich zyskiwania. Więcej informacji na temat odpustów znajdziemy na tablicy ogłoszeń w kaplicy ocznej.
 7. W sobotę, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.30 i w kaplicy na cmentarzu o godz. 10.00.
 8. Z racji I Soboty miesiąca (2.11) zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele.
 9. Zapraszamy redakcję biuletynu „Chorągiew Maryi” na spotkanie w poniedziałek (28.10) po Mszy św. wieczornej.
 10. W przyszłą niedzielę (3.11) Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00 oraz spotkanie formacyjne.
 11. Spółka Komunalna „Dorzecze Białej” informuje, że zostaje wznowiony odbiór odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców. Szczegóły na tablicy w kaplicy ocznej.
 12. Dziś jeszcze: 

– Zachęta do wszystkich wiernych, aby ofiarowali Komunię Świętą i modlitwę różańcową w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz wszystkich rodzin, aby były wolne od nałogu picia.

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy w. o godz. 7.30.

– Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: Teresa Hec, lat 62, zam. przy ul. Ryglickiej. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kościele. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego i bogaty w wydarzenia zbawcze tydzień, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.