Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W parafii przeżywamy rekolekcje, które prowadzi o. Zbigniew Bruzi, redemptorysta z naszego domu zakonnego. Rekolekcje parafialne, które przeżywamy pod hasłem „WIELKA TAJEMNICA WIARY!”, potrwają do środy. We wtorek zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Spotkania rekolekcyjne z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 8.00 i o 18.30. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej. Wszystkich wiernych parafian i gości serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w czwartek – 10. rocznicę święceń biskupich Andrzeja Jeża – pasterza naszej diecezji. Zachęcamy wiernych do modlitwy za biskupa Andrzeja i jego posługę pasterską.

– w sobotę – święto Andrzeja Apostoła. 

 1. W ostatnim tygodniu roku liturgicznego zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych o godz. 18.00 oraz w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium.
 2. W tym tygodniu swoje spotkanie formacyjne ma Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach. 
 3. W przyszłą niedzielę (1.12) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pt. „Eucharystia daje życie”. Pierwsza część, nowego trzyletniego programu, osnuta będzie wokół hasła: „Wielka tajemnica wiary”.
 4. W przyszłą niedzielę:

– W  ramach przygotowania do I Komunii świętej, Msza św. o godz. 12.00 i spotkanie formacyjne dla rodziców w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00 i comiesięczne spotkanie formacyjne. 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Widzimy, że dzięki sprzyjającej pogodzie trwają prace wokół bazyliki. Planujemy w przyszłą niedzielę (1.12) otworzyć główne wejście do sanktuarium przez wielkie schody. Pamięci modlitewnej wszystkich parafian i pielgrzymów polecamy dalsze prace.
 2. Dziś jeszcze: 

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

Msza św. z udziałem kolejarzy o godz. 10.30 z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. 

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz lampiony na Roraty.
 2. W najbliższą sobotę (30.11) w Tarnowie odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecajmy to ważne wydarzenie w naszych osobistych modlitwach. Uczyńmy to teraz wspólnie: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Kazimierz Bernal, l. 89, z ul. Dalekiej, a wczoraj zmarła Lucyna Pyrek, l. 59, z Karwodrzy. Pogrzeb jej będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w bazylice. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
 4. Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego, czas rekolekcji parafialnych i ostatni tydzień okresu zwykłego, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.