Przeżywamy 32. niedzielę w ciągu roku i zarazem XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem niesiemy pomoc „Kościołowi w potrzebie” w Sudanie Południowym.

 1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu. Listy zmarłych składamy w zakrystii.
 2. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

– W poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości.

– We wtorek –  św. Jozafata, biskupa i męczennika.

– W środę – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

 1. Swoje spotkanie formacyjne do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma młodzież z klas ósmych w czwartek (14.11). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.
 2. Zapraszamy młodzież na regionalne czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” w piątek. Będzie ono przygotowaniem do spotkania Taize, które ma odbyć się w grudniu we Wrocławiu. Rozpoczęcie o godz. 18.30 w bazylice. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej.
 3. Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii zaprasza na modlitwę różańcową na dróżkach w sobotę (16.11) po Mszy św. wieczornej. 
 4. W przyszłą niedzielę (17.11):

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną w Centrum Dydaktyczno-Oświatowym w Kielanowicach o godz. 15.00.

 1. Informujemy i już zapraszamy na „Muzykę u redemptorystów”, w środę – 20 listopada, o godz. 19.30 w Auli św. Klemensa. W programie utwory Stanisława Moniuszki z okazji dwóchsetlecia urodzin kompozytora, w wykonaniu p. Ewy Biegas sopran i Grzegorza Biegasa, fortepian.
 2. Już informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w czwartek 21 listopada po Mszy św. wieczornej.
 3. Od 1 listopada na ekranach polskich kin można zobaczyć film pt. „Nieplanowane”. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego niezwykłego filmu odsłaniającego kulisy przemysłu aborcyjnego. Ten film powinien zobaczyć każdy, a szczególnie młodzież, która w tych tematach powinna mieć dobre fundamenty. W Tuchowie projekcja filmu odbędzie się od 13 do 18 grudnia o godz. 19.30. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 5. Dziś jeszcze: 

– Zbiórka do skarbony na „Kościół w potrzebie”. Dziękujemy także za dzisiejszą tacę inwestycyjną na pokrycie kosztów nowego dewonu. 

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się w intencji beatyfikacji Czcigodne Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego.
 2. Na rozpoczęty tydzień okazywania modlitewnej pamięci naszym zmarłym, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.