Przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku i zarazem Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach świętych młodzież i członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają tzw. „chlebki miłosierdzia”. Składając dobrowolną ofiarę dzielimy się darem serca na rzecz ubogich. W naszym Zgromadzeniu jest to również Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Po Mszy św. Bracia klerycy będą rozdawać pamiątkowe ulotki.


Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Listy zmarłych składamy w zakrystii.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
– W poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.
– W środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
– W czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP i zarazem Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
– W piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki chórzystów, muzyków, organistów oraz zespołów muzycznych. Podczas Mszy św. wieczornej nastąpi uroczyste przyjęcie nowych członków do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Po Mszy św. spotkanie wszystkich chórzystów, muzyków wraz ze swymi opiekunami w jadalni pielgrzyma.

W tym tygodniu będą miały miejsce następujące wydarzenia po Mszy św. wieczornej:
– Spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin – we wtorek.
– „Muzyka u redemptorystów” – w środę o godz. 19.30 w Auli św. Klemensa.
– Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w czwartek.
– Spotkanie formacyjne do przyjęcia sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych (grupa druga) – w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Zapraszamy wszystkich na duchowe przygotowanie się na czas Adwentu przez rekolekcje pt. „WIELKA TAJEMNICA WIARY!”, które potrwają od najbliższej soboty (23.11) do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 8.00 i 18.30. We wtorek dzień spowiedzi. Rekolekcje przeprowadzi o. Zbigniew Bruzi, redemptorysta. Tematykę rekolekcji znajdziemy na plakacie w kaplicy ocznej. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

Klub Kreatywnych Kobiet i Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zapraszają na WIECZORNICĘ – wspomnienie lokalnych twórców – poetów, które odbędzie się w sobotę (23.11) o godz. 17.00 w Domu Strażaka w Karwodrzy.

W przyszłą niedzielę (24.11) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Składka będzie przeznaczona na wsparcie redemptorystowskich ośrodków formacyjnych: Postulatu, Nowicjatu i Studentatu. Już teraz dziękujemy za wsparcie i utrzymanie tychże ośrodków.

Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji m.in. Róży św. Cecylii. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.

Zachęcamy do włączenia się w 20. Akcję Polacy-Rodakom. Produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla Polaków na Ukrainie i Białorusi możemy przynosić do Domu Kultury w Tuchowie do 6 grudnia (szczegóły na plakacie).

Dziś jeszcze:
– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca.
– Spotkanie rodziców przygotowujących dzieci do I-Komunii po Mszy św. o godz. 12.00.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną w Kielanowicach o godz. 15.00.
Przed błogosławieństwem uklęknijmy i zawierzmy Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań do naszego Zgromadzenia.