Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele w Polsce nowy Rok Liturgiczny pt. „Eucharystia daje życie”. Pierwsza część, nowego trzyletniego programu nosi tytuł: „Wielka tajemnica wiary”. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. Jesteśmy po rekolekcjach parafialnych na temat Mszy św., które na pewno zrodziły w nas dobre postanowienia na czas Adwentu. Zapraszamy więc wiernych do licznego udziału w nabożeństwach adwentowych, zwłaszcza zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.30 od poniedziałku do piątku. Rodziców prosimy o zmobilizowanie w tym czasie swoich dzieci i młodzież. Jak co roku prosimy, by dzieci przynosiły lampiony. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia duchowego przygotowania się na radość świąt Bożego Narodzenia i ostatecznego spotkania z Chrystusem na końcu czasów.
 2. W liturgii pierwszego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

– We wtorek (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

– I Czwartek miesiąca. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ i Siostry Służebniczki. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich od godz. 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. 

– W sobotę (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Jest to również I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem w kościele z uwagi na czas zimowy. 

 1. W czasie adwentowym zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszym sanktuarium, takich jak: codzienna adoracja Najśw. Sakramentu; codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach; nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00; Nieustanna Nowenna w środę o godz. 18.00.
 2. W dalszym ciągu przyjmujemy wiernych do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszej bazylice. Osoby chętne, również spoza parafii, do ofiarowania jednej godziny tygodniowo Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji, prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę (8.12) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronki Zgromadzenia Redemptorystów i zarazem uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nas sumie nastąpi uroczyste błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. W Kościele w Polsce, już po raz 20-sty, będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, zaś taca będzie przeznaczona na prace remontowo-budowlane wokół naszej świątyni.
 4. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia prosimy Was o dar serca dla najuboższych. W kościele można wrzucać ofiary pieniężne do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, zaś w sklepie „Spar”, na terenie naszej parafii, wystawiony jest kosz na dary żywnościowe.
 5. Już informujemy i zapraszamy na przedstawienie pod tytułem „Chusta Nadziei”, przygotowane przez braci kleryków oraz współpracujących z nimi grupą świeckich aktorów. Odbędzie się we wtorek 10–go grudnia o godz. 19.15, w auli św. Klemensa w naszym Domu Zakonnym. Spektakl został przygotowany z okazji kończącego się już Roku św. Gerarda. Po sztuce, będzie także możliwość zakupu ciekawych książek o naszym św. współbracie. Wstęp na spektakl jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!  
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz lampiony na Roraty. Są też świece „Caritas” na stół wigilijny oraz opłatek.
 7. Dziś jeszcze: 

  Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  o godz. 12.00 i spotkanie formacyjne dla ich rodziców w sali parafialnej. 

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.