1. Przeżywamy II niedzielę adwentowego czuwania na przyjście Pana i zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronki Zgromadzenia Redemptorystów i również uroczystość odpustową w naszej bazylice.

2. W całej Polsce obchodzimy już po raz 20. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z naszej Prowincji pracuje od 1993 roku 9 redemptorystów w 4 placówkach w Rosji i w jednej w Kazachstanie. Tam również są 2 siostry redemptorystki. Przy tej okazji prosimy o nowe powołania misyjne, gdyż wciąż brakuje tam kapłanów. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary do puszki na dziedzińcu po Mszy św. u Braci Kleryków i młodzieży z RSPM oraz za tacę przeznaczoną na prace remontowo-budowlane przy bazylice.
3. W czasie Adwentu zapraszamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwach. Dzieci przychodzą z rodzicami oraz młodzież na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
4. W liturgii drugiego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

– W piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

W sobotęwspomnienie św. Jana od Krzyża,prezbitera i doktora Kościoła.

5. Zapraszamy na przedstawienie pod tytułem „Chusta Nadziei”, w najbliższy wtorek o godz. 19.15, w auli św. Klemensa. Po sztuce, będzie możliwość zakupu ciekawych książek o św. Gerardzie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
6. W tym tygodniu spotkanie formacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania ma młodzież z klasy ósmej z grupy I, w czwartek. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30.
7. W przyszłą niedzielę (15.12), jak co roku, odbędzie się przy naszym sanktuarium XIII Misyjny Jarmark z Aniołami.Przez cały dzień na dziedzińcu sanktuaryjnym będzie możliwość nabywania ciast, zabawek, ozdób świątecznych i produktów regionalnych, którego dochód przeznaczony zostanie na remont salek katechetycznych w Brazylii. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Już teraz dziękujemy Redemptorystowskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Misji za zorganizowanie misyjnego jarmarku i wszystkim wiernym za modlitewne i materialne wsparcie tej inicjatywy.
8. Z racji III niedzieli miesiąca Msze św. z udziałem:

Narzeczonych o godz. 9.00 i dla nich dzień skupienia.

– Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

9. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia prosimy Was o dar serca dla najuboższych. W kościele można wrzucać ofiary pieniężne do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, zaś w sklepie „Spar”, na terenie naszej parafii, wystawiony jest kosz na dary żywnościowe.
10. W związku ze zbliżającą się Wizytą duszpasterską, czyli kolędą prosimy parafian o zgłoszenie w zakrystii nowych domów do błogosławieństwa podczas kolędy.
11. Przekazujemy informację o projekcie „Małopolski Tele-Anioł”, którego celem jest poprawa jakości życia osób niesamodzielnych w codziennych czynnościach. Szczegóły dla zainteresowanych na ulotkach w zakrystii.
12. W związku z rozpoczętym rokiem poświęconym Eucharystii i ze zbliżającym się Rokiem św. Klemensa z okazji dwusetnej rocznicy jego śmierci organizujemy pielgrzymkę autokarowo-samolotową po miejscach redemptorystowskich i cudów eucharystycznych do Czech, Austrii i Włoch w czasie 19-29.04. 2020 r. Cena ok. 3.500 zł. Od przyszłej niedzieli zapisy z przedpłatą 500 zł.
13. Dziś jeszcze:

– Uroczyste błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny na sumie.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

14. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, lampiony na Roraty, świece „Caritas” oraz opłatek na stół wigilijny.
15. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Zofia Sroka,lat 85, zam. w DPS w Karwodrzy. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie…
16. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
17. Na drugi tydzień adwentowego czuwania przyjmijcie Boże błogosławieństwo.