Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu, która w Kościele Katolickim nazywana jest „Gaudete”, czyli Niedziela Radości.

 1. Trwajmy w adwentowym czuwaniu na przyjście Pana Jezusa. Podsumowanie Rorat z udziałem dzieci w przyszły poniedziałek (23.12) o godz. 18.30. Cieszymy się, że duża grupa dzieci przychodzi z lampionami na roraty wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. Cieszymy się również, że od wczoraj mamy 12 lektorów spośród ministrantów. Gratulujemy im i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze czytania Słowa Bożego.
 2. Jutro (16.12) rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus i kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy, aby rodzice z dziećmi podjęli Nowennę w swoich domach. Broszury z nowenną są do zabrania w kaplicy ocznej.
 3. W związku ze zbliżającymi się świętami spowiedź przedświąteczna dla parafian w najbliższą sobotę od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Spowiedź dla przyjeżdżających na święta w poniedziałek (23.12) od godz. 6.00 do 19.00 oraz w Wigilię od godz. 6.00 do 14.00. Zaplanujmy spowiedź wcześniej, byśmy nie pozostali bez spowiedzi na święta.
 4. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Różaniec na dróżkach prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek oraz spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po Mszy św. roratniej. 

– Spotkanie formacyjne Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII z II grupy w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. roratnią.

Czuwanie młodzieży w ramach cyklu Droga wewnętrzna w piątek. Rozpoczęcie o godz. 18.30 w bazylice. Szczegóły na plakacie w kaplicy Matki Bożej ocznej. Wtedy też przyjmiemy Betlejemskie Światło Pokoju od 10-tej drużyny harcerskiej Młody Las z Bistuszowej i zabierzemy je do swoich domów, by zapłonęło na wigilijnym stole. Przynieśmy świece!

Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.30.

 1. Paczki świąteczne dla uboższych rodzin z naszej parafii będą rozdzielane w piątek (20.12), w pokoju Caritas, od godz. 12.00 do 14.00 i w Karwodrzy w remizie strażackiej od godz. 12.00 do 14.00. W sklepie spożywczym SPAR jest ustawiony kosz naszej parafialnej Caritas, do którego można jeszcze składać produkty spożywcze.
 2. Dziękujemy wszystkim anonimowym ofiarodawcom i darczyńcom za dar serca złożony w czasie Adwentu dla najuboższych w parafii. Wszystkich dobroczyńców zapraszamy na Eucharystię w ich intencji podczas Pasterki o godz. 24.00.
 3. W przyszłą niedzielę (22.12), ostatnią Adwentu, prosimy, aby dzieci przyniosły na Mszę św. o godz. 12.00 figurki Pana Jezusa i szopki. Nastąpi ich błogosławieństwo oraz podsumowanie I kwartału „Ziarna”.
 4. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzała pierniki świąteczne po Mszach św. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd formacyjny na Dzień Wspólnoty.
 5. Zapraszamy do wzięcia udziału w Wieczerzy wigilijnej i świątecznym kiermaszu na tuchowskim rynku w przyszłą niedzielę. Dokładny program wieczerzy znajdziemy na plakacie w kaplicy ocznej. Również od godziny 7.30 do 15.00 w tuchowskim ratuszu odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych dla osób chorych na nowotwory krwi. Zapraszamy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat. Przyjdź, zarejestruj się i uratuj komuś życie!
 6. Informujemy, że w najbliższym czasie będą odprawione Msze św. w następujących intencjach: w intencji Róży: św. Łucji, św. Jadwigi Królowej i bł. Jolanty w przyszłą niedzielę o godz. 7.30, po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca; w intencji mieszkańców ulicy Dalekiej, Strzeleckiej i Wołowej na pasterce o godz. 22.00; w intencji Róży św. Elżbiety i św. Piotra 31.12 o godz. 17.00 oraz w intencji mieszkańców Kielanowic 1 stycznia o godz. 10.30.
 7. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia, czyli od piątku (27.12). Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii, na plakacie w kaplicy ocznej, a za tydzień w świątecznym numerze Chorągwi Maryi.
 8. Zarząd Towarzystwa Sportowego Tuchovia serdecznie zaprasza na świąteczny turniej piłkarski dla dzieci oraz loterię charytatywną, które odbędą się w niedzielę 29 grudnia od godz. 15.00 do 18.00. Dochód z całości przeznaczony będzie na leczenie 2,5 letniej Julii Więcek. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej. 
 9. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, świece „Caritas” oraz opłatek, a w przyszłą niedzielę Bracia Klerycy będą rozprowadzać po Mszach św. biuletyn seminaryjny Rodzina Odkupiciela. Są też nowe Wieści Tuchowskie.
 10. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne RAFAELSTELLAE MARIS z Tarnowa organizuje pielgrzymkę do Medjugorie od 14 do 21 marca 2020 r. Koszt 400 zł + 100 euro. Informacje u p. Bożeny Turek, nr tel. na tablicy ogłoszeń.
 11. Rozpoczynamy zapisy na Parafialną Jubileuszową pielgrzymkę do Włoch po miejscach redemptorystowskich i cudów eucharystycznych. Cena ok. 3.500 zł. Zapisy w zakrystii z przedpłatą 500 zł.
 12. Dzisiaj jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o godz. 12.00 a po Eucharystii spotkanie rodziców w sali parafialnej nad furtą.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie opłatkowe.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Już po raz 13-sty zapraszamy dziś wszystkich wiernych na Misyjny Jarmark z Aniołami na placu sanktuaryjnym.
 2. W ostatnim tygodniu zmarła Maria Jabłońska l. 91 zam. przy ul. Partyzantów, a wczoraj w Godzinie Miłosierdzia, w naszym klasztorze o. Stanisław Podgórski, l. 99. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 3. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 4. Na radosne przeżywanie III Niedzieli Adwentu i dalsze owocne czuwanie na przyjście Pana Jezusa przyjmijcie Boże błogosławieństwo.