Przeżywamy dzisiaj ostatnią Niedzielę Adwentu.

 1. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele jutro od godz. 6.00 do 19.00 i w Wigilię od godz. 6.00 do 14.00.
 2. W poniedziałek podsumowanie uczestnictwa dzieci w roratach. Po nich swoje przedświąteczne spotkanie ma Liturgiczna Służba Ołtarza. Obecność obowiązkowa!
 3. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i tradycyjnie o godz. 24.00. Ofiary zebrane na tacę z Mszy św. pasterskich będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
 5. W Boże Narodzenie zapraszamy na Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
 6. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się od najbliższego piątku. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii, na plakacie na tablicy ogłoszeń i w świątecznym numerze Chorągwi Maryi, który znajduje się przy ołtarzach bocznych. Dziękuję Redakcji za przygotowanie świątecznego numeru i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.
 8. Podczas kolędy składacie dary swoich serc. Ofiary, które przekażecie kapłanom, zostaną przeznaczone na prace rewitalizacyjne wokół naszego kościoła. Już dziś serdecznie dziękujemy Wam za te ofiary.
 9. Na kolędę idą z kapłanem ministranci. Tradycyjnie za swoją posługę otrzymują oni drobne ofiary, które prosimy o wrzucenie do puszki, którą będą mieć ze sobą jak w zeszłym roku. Dziękujemy również za te dary, które przeznaczone są dla ministrantów.
 10. Kolędnicy Misyjni odwiedzą nasze domy po Nowym Roku w ramach akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
 11. Trwają zapisy na Parafialną Jubileuszową pielgrzymkę śladami św. Klemensa oraz po miejscach redemptorystowskich i cudów eucharystycznych autokarowo-samolotową. Dokładny program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń, w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii z przedpłatą 500 zł.
 12. Tradycyjnie przed świętami na dziedzińcu wystawione jest sianko na stół wigilijny, które można sobie zabrać wychodząc z kościoła.
 13. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, opłatek, Tuchowskie Wieści, a u Braci kleryków można nabyć najnowszy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela” za dowolną ofiarę przed kościołem. 
 14. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa pali się Betlejemskie Światełko Pokoju, od którego możemy zapalić swoją świecę na stół wigilijny.
 15. Dzisiaj jeszcze: 

– Młodzież oazowa rozprowadza pierniki świąteczne po Mszach św. 

– Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30.

– Błogosławieństwo figurek Pana Jezusa i szopek na Mszy św. o godz. 12.00. 

– Wieczerza wigilijna i świąteczny kiermasz na tuchowskim rynku.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na radosne przeżywanie ostatniej Niedzieli Adwentu i zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.