Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która jest Świętem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. czytamy List pasterski Biskupa Tarnowskiego.

 1. Msza święta na zakończenie roku we wtorek 31 grudnia o godz. 17.00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na podsumowanie starego roku i dziękczynne „Te Deum”.
 2. W wieczór sylwestrowy zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 23.00 a po adoracji o północy będzie sprawowana Eucharystia – Pasterka Noworoczna.
 3. W środę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte według porządku niedzielnego. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Z racji środy zapraszamy na Nieustanną Nowennę o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. 

W I Czwartek Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.

W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30. O godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, a o 17.00 Msza św. z udziałem dzieci. 

W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem w kościele. 

 1. W przyszłą niedzielę (5.01) nastąpi podsumowanie wizyty duszpasterskiej w parafii. 
 2. W okresie Bożego Narodzenia zapraszamy na:

Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego w naszej bazylice w niedzielę 5-go stycznia po Mszy św. o godz. 16.00.

– Trzeci w Tuchowie Orszak Trzech Króli w poniedziałek 6-go stycznia rozpocznie się Eucharystią w bazylice o godz. 10.30.

Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w naszej bazylice w niedzielę 12-go stycznia po Mszy św. o godz. 16.00. 

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Tuchowie w naszej bazylice w czwartek 16-go stycznia o godz. 17.00.

IV Kolędowanie rodzinne w naszym sanktuarium w niedzielę 26-go stycznia rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.

 1. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też kalendarze na nowy rok.
 3. Dziś jeszcze: 

– Eucharystia w intencji małżonków obchodzących w tym roku jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa o godz. 10.30.

– Trwa w parafii wizyta duszpasterska. Kapłani odwiedzą nasze domy dziś od godz. 14.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na radosne przeżywanie Niedzieli Świętej Rodziny przyjmijcie Boże błogosławieństwo.