Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom przybyłym do sanktuarium składamy najlepsze życzenia bożonarodzeniowe. W rozpoczętym nowym roku pracy duszpasterskiej pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary” życzymy wszystkim, aby Nowonarodzony Jezus obdarzył nas żywą wiarą w Jego pokorną obecność w Eucharystii, byśmy od Niego czerpali miłość, pokój i nadzieję. Radosnego, pełnego ciepła i życzliwości przeżywania świąt w gronie rodzinnym i przyjaciół. Tego życzymy wszystkim od wspólnoty tuchowskiego klasztoru.

  1. Moim Współbraciom dziękuję za trud i wytężoną pracę podczas spowiedzi przedświątecznej, a wszystkim, którzy do niej przystąpili życzymy, aby Duch pojednania i przebaczenia kształtował wasze serca i sumienia. 
  2. Jutro, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a zarazem Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. 
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać: 

– w piątek Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty; błogosławieństwo wina ku czci św. Jana;

– w sobotę Święto Świętych Młodzianków Męczenników;

  1. W najbliższą niedzielę (29.12) przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżonków obchodzących w 2019 roku jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na uroczystą Eucharystię w ich intencji o godz. 10.30. 
  2. Zapraszamy w ostatni dzień roku kalendarzowego na dziękczynną Mszę św. o godz. 17.00. Jedna z intencji: za Różę  św. Stanisława, zaś w wieczór sylwestrowy zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23.00, a po niej o północy będzie sprawowana Eucharystia – Pasterka Noworoczna.
  3. Już dziś pragniemy poinformować i zaprosić wszystkich na trzeci w Tuchowie Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2020 r.
  4. Trwają zapisy na Parafialną Jubileuszową pielgrzymkę śladami św. Klemensa do Czech, Austrii i Włoch oraz po miejscach redemptorystowskich i cudów eucharystycznych autokarowo-samolotową. Dokładny program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń, w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii z przedpłatą 500 zł do 15.01.2020 r.
  5. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie w tym roku Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
  6. Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia zapraszamy serdecznie parafian, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki od godz. 9.00 do 15.00, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu.
  7. Na radosne przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.