1. Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą.
 2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – we wtorek. Jest to zarazem Dzień Babci.

– Dzień Dziadka – w środę.

– Wspomnienie Św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i katolickiej prasy – w piątek. Przy tej okazji zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej. 

– Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – w sobotę. W naszej wspólnocie parafialnej swoje imieniny obchodzi o. Paweł Zyskowski, nasz duszpasterz i katecheta. Zapraszamy wiernych w wigilię imienin o. Pawła – w piątek na Eucharystię wieczorną i do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

– Spotkanie formacyjne Koła Rycerstwo Niepokalanej w piątek po Mszy św. wieczornej.

– Spotkanie opłatkowe Kręgu Rodzin w sobotę po Mszy św. wieczornej.

 1. Mamy zaproszenie na koncert kolęd i pastorałek dawnych w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie 23 stycznia o godz. 18.45. Szczegóły na plakacie w kaplicy ocznej.
 2. W przyszłą niedzielę (26.01):

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Stanisława i św. Alberta, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– IV Kolędowanie rodzinne, rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w sanktuarium. Następnie wystąpią dzieci z tuchowskich przedszkoli w sali pielgrzyma. Szczegóły zaproszenia na plakacie i na stronie internetowej parafii.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W Nowym Roku zapraszamy do udziału w stałych modlitwach i nabożeństwach, takich jak: 

– Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.00 w bazylice.

 – Codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez przedstawicieli grup naszej parafii oraz członków Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kaplicy adoracji.

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach o godz. 19.00.

– Adoracja Najśw. Sakramentu w dni powszednie od godziny 8.30 do wieczornego nabożeństwa w kaplicy adoracji.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, w każdy wtorek o godz. 18.00 z osobistym oddaniem czci relikwiom św. Gerarda. 

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20, a po niej Nieustanna Nowenna o godz. 18.00 i Msza św. w intencjach zbiorowych.

– Adoracja czcicieli NSPJ, w każdy czwartek o godz. 17.30.

 1. W szczególnym roku poświęconym tajemnicy Eucharystii przyjmujemy nowe osoby do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu z parafii i spoza. Wszystkich, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie jedną godzinę swego czasu tygodniowo adorując Go w kaplicy adoracji zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.
 2. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłym tygodniu, w środę (29.01) po Mszy św. wieczornej. 
 3. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie zaprasza na Trzeci Bal Charytatywny, który odbędzie się 8 lutego o godz. 18 – tej  w Domu Weselnym „Słoneczne Wzgórze” w Rzepienniku Biskupim. Dochód z balu przeznaczony będzie na budowę „Domu Nadziei”. Szczegóły na plakacie w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Serdecznie zapraszają organizatorzy.
 4. Urząd Stanu Cywilnego w Tuchowie przekazuje bardzo ważną informację dla małżeństw, które w tym roku będą obchodziły Jubileusz Złotych Godów (50-lecie pożycia małżeńskiego). Szczegóły na tablicy w kaplicy ocznej.
 5. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Śpiew chóru „Dominanta” ze Staszkówki na Mszy św. o godz. 9.00 i sumie.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Jasełka i spotkanie opłatkowe w świetlicy w Kielanowicach o godz. 15.00.

– Msza św. dziękczynną za ofiarodawców i dobroczyńców XIII Misyjnego Jarmarku z Aniołami z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 16.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Film w technologii 3D o Tatrach i spotkanie z ciekawymi gośćmi w Auli św. Klemensa po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na trwający Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przyjmijcie Boże błogosławieństwo.