Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą i zarazem kolejną Niedzielę Synodalną.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

– Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – we wtorek.

– Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – w środę. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.

– Św. Jana Bosko, prezbitera – w piątek.

  1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

– Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w środę po Mszy św. wieczornej. Proszę członków Zespołu o odbiór materiałów do konsultacji z zakrystii. 

– Spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach.

– I Sobota miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Msza św., a po niej modlitwa różańcowa w kościele przed Najśw. Sakramentem.

– Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – w niedzielę 2 lutego. Diecezjalne obchody tego dnia rozpoczną się w naszym sanktuarium w sobotę 1 lutego o godz. 16.30 uroczystymi Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Na każdej błogosławieństwo gromnic. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na zakony klauzurowe. Jest to bowiem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. 

  1. Z racji I Niedzieli miesiąca – Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00, a po niej spotkanie formacyjne.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz gromnice, m.in. z naturalnego pszczelego wosku, na Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 2 lutego.
  3. W dalszym ciągu trwają zapisy na Trzeci Bal Charytatywny, który odbędzie się 8 lutego o godz. 18 – tej  w Domu Weselnym „Słoneczne Wzgórze” w Rzepienniku Biskupim. Szczegóły na plakacie w kaplicy Matki Bożej „od oczu”.
  4. Dzisiaj jeszcze: 

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Zapraszamy wiernych po Mszy św. (o godz. 9.00, 10.30 i 12.00) do kawiarenki „Pod Różą” na dobrą kawę i smaczne ciastko z różą. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– Kolędowanie rodzinne po Mszy św. o godz. 14.00 w jadalni pielgrzyma. 

– Jasełka w wykonaniu grupy kolędniczej „Aktywni Lubaszowianie” w Domu Strażaka w Karwodrzy o godz. 15.00. 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Tadeusz Niemiec, lat 86, zam. przy ul. Ryglickiej. Polećmy go miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  3. Na rozpoczęty nowy tydzień pracy i czas ferii zimowych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.