Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim i zarazem podsumowującą wizytę duszpasterską w parafii. Dziękujemy serdecznie Parafianom za ofiary, które złożyliście kapłanom podczas wizyty w domu, jak również tym, którzy dziś to uczynili składając na tacę pokolędową.

 1. Jutro, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjnie Trzech Króli). Na sumie błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2020) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Składka z Trzech Króli będzie przeznaczona na dzieła misyjne. 
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy wszystkich na III Tuchowski Orszak Trzech Króli. Podobnie jak w poprzednich latach będzie to wydarzenie religijne o charakterze edukacyjno-kulturalnym z zachowaniem tradycji i prawd wiary katolickiej, promującym wartości kultury narodowej i chrześcijańskiej. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa: „Cuda, cuda ogłaszają”. Orszak rozpocznie Msza św. o godz. 10.30 w naszej bazylice. Następnie przejdzie ulicami miasta na Tuchowski Rynek. Zakończenie Orszaku nastąpi w amfiteatrze miejskim ok. godz. 13.30. Zapraszamy całe rodziny, parafian i gości do licznego udziału w tym wydarzeniu. Zachęcamy do założenia odzieży w kolorach Orszaku: niebieskim, czerwonym i zielonym. Mogą to być kurtki, płaszcze, bądź narzucone peleryny. Plakat Orszaku znajduje się na tablicy z ogłoszeniami.
 3. Klub Kreatywnych Kobiet i Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Karwodrzy i okolic na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy cieście, gorącej kawie i herbacie w Uroczystość Trzech Króli o godz. 16.30 w Domu Strażaka w Karwodrzy.
 4. Ochotnicza Straż Pożarna w Karwodrzy dziękuje mieszkańcom Karwodrzy, Zabłędzy i Trzemesnej za miłe przyjęcie strażaków i wsparcie finansowe w czasie rozprowadzania kalendarzy. W Nowym 2020 Roku wszystkim mieszkańcom życzymy zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.
 5. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania:

– Rady Parafialnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.

– Młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania z klasy ósmej z grupy I w czwartek. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30.

– Redakcji biuletynu sanktuaryjnego i parafialnego „Chorągiew Maryi” w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 1. Ze względu na duże zainteresowanie spektaklem pt. „Chusta Nadziei” będzie on powtórzony w najbliższy piątek (10.01) o godz. 19.15 w auli św. Klemensa w klasztorze. Spektakl ten został przygotowany z okazji kończącego się Roku św. Gerarda. Po sztuce będzie możliwość zakupu ciekawych książek o św. Gerardzie. Wstęp na spektakl jest wolny. Serdecznie zapraszamy!
 2. W przyszłą niedzielę (12.01) przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, który kończy okres Narodzenia Pańskiego. 

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00 w sali parafialnej.

 1. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka będzie przeznaczona na cele remontowo-budowlane przy naszej bazylice, za które już dziś Wam bardzo serdecznie dziękujemy.
 2. Zapraszamy na film w technologii 3D o Tatrach i spotkanie z ciekawymi gośćmi, których pasją jest dzielenie się swym doświadczeniem i pięknem tego co Bóg stworzył dla nas, w niedzielę 19 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 w auli Św. Klemensa. Pierwszy seans odbędzie się o godz. 15.30 dla Stowarzyszenia „Nadzieja” i też chętnych osób. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież i dorosłych. Film umożliwi duchowe dotarcie trudno dostępnymi szlakami na najwyższe szczyty górskie i będzie okazją do rozmów z gośćmi. Wstęp wolny.
 3. Dzisiaj jeszcze:

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Spotkanie dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z grupy 24 św. Klemensa po Mszy św. o godz. 14.00.

– Koncert kolęd Chóru Sanktuaryjnego w naszej bazylice o godz. 17.00. 

 1. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Maria Fulara, l. 80, zam. w Bistuszowej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w bazylice. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na dalsze przeżywanie radosnego okresu Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.