Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

1. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary na cele remontowo-budowlane przy naszej bazylice.
  2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie liturgiczne bł. Piotra Dondersa, redemptorysty – we wtorek.

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Tuchowie w naszej bazylice – w czwartek o godz. 17.00.

Spotkanie młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania z klasy ósmej z grupy II – w czwartek. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30.

Modlitwa różańcowa na dróżkach prowadzona przez członków Rycerstwa Niepokalanej – w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Wspomnienie św. Antoniego, opata – w piątek.

Czuwanie młodzieży w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” – w piątek. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30.

Spotkanie dla dorosłych lektorów i nowych, chętnych do czytania podczas nabożeństw – w piątek po Mszy św. wieczornej.

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który  rozpoczynamy w Kościele katolickim – w sobotę.

Koncert Noworoczny dla „Nadziei” – w sobotę o godz. 16.30 w Domu Kultury w Tuchowie. Wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tuchowie. Dochód z koncertu pomoże Stowarzyszeniu „Nadzieja” przybliżyć realizację zadań w kierunku budowy Domu „Nadziei”. Na koncert serdecznie zapraszają organizatorzy. Dokładny program występów znajduje się na plakacie w kaplicy ocznej.

1. W przyszłą niedzielę (19.01):

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Od godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Będziemy gościć chór „Dominanta” ze Staszkówki pod kierunkiem p. Piotra Burkota, który będzie śpiewał kolędy na Mszy św. o godz. 9.00 i sumie.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Jasełka i spotkanie opłatkowe w świetlicy w Kielanowicach o godz. 15.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Film w technologii 3D o Tatrach i spotkanie z ciekawymi gośćmi w Auli św. Klemensa po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Wstęp wolny.

– Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00 w sali parafialnej.

– Koncert kolęd w wykonaniu sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po Mszy św. o godz. 16.00.

1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  2. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki w kaplicy na dziedzińcu.
  3. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  4. Na rozpoczęty tydzień dawania świadectwa wiary, którą przyjęliśmy podczas chrztu św. przyjmijcie Boże błogosławieństwo.