Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. W parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 4 marca. Spotkania dla dorosłych maja miejsce w bazylice o godz. 8.00 i o 18.30. Jutro dodatkowa nauka dla małżonków i rodziców o godz. 19.45. Dzień spowiedzi we wtorek od godz. 6.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. Młodzież ma swoje spotkania od jutra do środy. Dokładny program rekolekcji dla wszystkich znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, na tablicy ogłoszeń w kaplicy ocznej i na stronie internetowej parafii. Zechciejmy skorzystać z tego czasu dla owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Wszystkim kładziemy na sercu udział w spotkaniach rekolekcjach. 

 1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych – w poniedziałek i wtorek o godz. 19.30 w sali parafialnej.

Święto św. Kazimierza Królewicza – w środę.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Dla dzieci spowiedź od godz. 16.30, o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi krzyżowej zakończone obrzędem Komunii św. 

Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.45 prowadzone przez młodzież.

Spotkanie rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie planują chrzest dziecka – w piątek o godz. 19.30. 

I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec przed Najśw. Sakramentem w kościele.

 1. W przyszłą niedzielę (8.03):

– Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane przy naszej bazylice. 

– Zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

– Chrzty na sumie.

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców o godz. 12.00, a po niej spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza CARITAS w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki dla ubogich w kościele.
 2. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 2 do 30 marca br. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń w kaplicy ocznej.
 3. W 100-lecie urodzin Karola Wojtyły teatr studencki „Dobry wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia zaprasza na dramat napisany przez ulubionego autora św. Jana Pawła II Cypriana Kamila Norwida pt.: „Pierścień wielkiej damy” w reżyserii o. Dariusza Drążka, redemptorysty. Spektakl odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w auli św. Klemensa w klasztorze. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!
 4. W kinie w Tuchowie będzie wyświetlony film pt. „Najświętsze Serce” od 6-go do 11-go marca br. o godz. 17.00. Zapraszamy wiernych na wspólne wyjście na pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym w poniedziałek (9.03).
 5. W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego organizujemy wyjazd do Warszawy 7-go czerwca. Każdy kto chciałby się tam udać powinien zapisać się w zakrystii w celu uzyskania karty wstępu na beatyfikację. Zapisy do 15 marca br.
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są już baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej.
 7. Dziś jeszcze:

– Zapraszamy wiernych po Mszy św. (o godz. 9.00, 10.30 i 12.00) do kawiarenki „Pod Różą” na kawę i ciasto. 

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na czas rekolekcji i realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.