Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą.

 1. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na dalsze prace remontowo-budowlane przy naszej bazylice. „Bóg zapłać”.
 2. W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

Św. Scholastykę dziewicę – w poniedziałek.

Najświętsza Maryję Pannę z Lourdes – we wtorek. Jest to również 28. Światowy Dzień Chorego, którego hasłem jest werset z Ewangelii wg św. Mateusza «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28). Zapraszamy na specjalną Mszę św. dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia o godz. 10.30. Jak co roku prosimy opiekunów tych osób o pomoc w przywiezieniu ich do kościoła, aby mogli przyjąć sakramenty święte. Kapłani będą służyć w konfesjonale już od godz. 10.00.

Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy – w piątek.

 1. W tym tygodniu swoje spotkania modlitewno-formacyjne mają:

Krąg Rodzin we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych, grupa I, w czwartek. Rozpoczęcie od Mszy św. o godz. 18.30 w kościele.

 1. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę 19-go lutego po Mszy św. wieczornej.
 2. W przyszłą niedzielę (16.02): 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 9.00 Msza św. po niej adoracja Najśw. Sakramentu, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców o godz. 12.00, a po niej spotkanie w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie w sali parafialnej.

– Spotkanie Pani Burmistrz z mieszkańcami prawobrzeżnej części Tuchowa o godz. 15.00 w sali teologicznej. Tematy zebrania znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 1. Pragniemy już dziś zaprosić na drugie spotkanie w ramach Tuchowskiego Forum Lektury Współczesności DIA-LOGOS. Tym razem tematem spotkania będzie „Epidemia uzależnień. Świat cyfrowy, nowe narkotyki, nowe oblicza uzależnień alkoholowych, hazard, seksoholizm, inne formy”. Spotkanie poprowadzi: p. Jacek Krajka, Kierownik Poradni Uzależnień w Gliwicach, Instruktor Terapii Uzależnień. Spotkanie odbędzie się  w sobotę 22 lutego br. o godz. 17.00 w Auli św. Klemensa w Domu Zakonnym redemptorystów w Tuchowie. Do udziału serdecznie zapraszamy.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz umacniania swojej wiary i wiedzy religijnej. Jest też książka pt. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 15 zł.
 3. Dzisiaj jeszcze:

– Zapraszamy wiernych po Mszy św. (o godz. 9.00, 10.30 i 12.00) do kawiarenki „Pod Różą” na dobrą kawę i smaczne ciasta domowe. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W ostatnim tygodniu tragicznie zmarli: Maria i Leszek Salamon z Karwodrzy. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na nowy tydzień pracy i nauki po zakończonych feriach przyjmijcie Boże błogosławieństwo.