W tym tygodniu czekają na nas następujące wydarzenia:

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych, grupa druga, w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Święto Katedry św. Piotra Apostoła – w sobotę. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę. W tym dniu swoje imieniny i urodziny obchodzi o. Piotr Kurcius, wikariusz naszej parafii. Zapraszamy wiernych na Eucharystię w niedzielę o godz. 10.30 i do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta i Jubilata.

– Drugie spotkanie w ramach Tuchowskiego Forum Lektury Współczesności DIA-LOGOS na temat Epidemii uzależnień. Spotkanie odbędzie się  w sobotę o godz. 17.00 w Auli św. Klemensa w klasztorze. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Do udziału serdecznie zapraszamy.

  1. W przyszłą niedzielę (23.02): 

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Weroniki, św. Stanisława i św. Moniki, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 sprawowana w intencji Ojczyzny, Rolników, Mieszkańców Wsi z okazji 39. rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy rolników z terenu gminy Tuchów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

  1. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom którzy wsparli budowę Domu „Nadziei” podczas Koncertów Noworocznych: Szkole Muzycznej I Stopnia w Tuchowie i Parafialnej Orkiestrze Dętej z Siedlisk, w czasie Kiermaszu świątecznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Tuchowie oraz podczas Trzeciego Balu Charytatywnego, który odbył się w Domu Weselnym „Słoneczne Wzgórze” w Rzepienniku Biskupim. Stowarzyszenie dziękuje także osobom, które podarowały 1% podatku za rok 2018 i prosi o wpłaty 1% w rozliczeniach za 2019 rok.
  2. Od połowy lutego członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja służą pomocą przy wypełnianiu PIT-ów i odpisie 1% od podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Zapraszamy w środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00 do sali „Betania”. PIT-y można składać również u brata Rafała w zakrystii i na furcie klasztornej.
  3. Burmistrz Tuchowa informuje, że nakazy płatnicze na podatki oraz opłatę za odbiór odpadów komunalnych za 2020 rok z terenu Tuchowa będą wydawane w Ratuszu pokój nr 3 w dniach 19-21 lutego (tj. od środy do piątku) w godz. od 7.30 do 15.30.
  4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  5. Zapraszamy chętnych do udziału w Jubileuszowej Pielgrzymce w Roku św. Klemensa m. in. do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 25-26 kwietnia br. Koszt 180 zł. Program pielgrzymki, zapisy z przedpłatą 50 zł w zakrystii i w biurze parafialnym do 1 marca.
  6. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Zapraszamy wiernych po Mszy św. (o godz. 9.00, 10.30 i 12.00) do kawiarenki „Pod Różą” na dobrą kawę i smaczne ciasta domowe. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców o godz. 12.00, a po niej spotkanie w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Spotkanie Pani Burmistrz z mieszkańcami prawobrzeżnej części Tuchowa o godz. 15.00 w sali teologicznej. 

– Spotkanie grupy Anonimowych Alkoholików o godz. 17.00.

– Modlitwa różańcowa na dróżkach prowadzona przez członków Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św. wieczornej.

  1. W ostatnim tygodniu zmarł: Józef Gawryał, l. 90, z Karwodrzy. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  3. Na nowy tydzień pracy, nauki, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.