Przeżywamy 7. Niedzielę zwykłą i zarazem synodalną.

 1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy dzisiaj 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i w parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej w kaplicy Matki Bożej ocznej.
 2. Przed nami Wielki Post – okres pokuty i nawrócenia oraz czas Komunii św. wielkanocnej. Poprzedzi go, jak co roku, nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Najśw. Sakramentem wystawionym w głównym ołtarzu, które rozpoczynamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. Zapraszamy także jutro i we wtorek na adorację od godz. 8.30, Mszę św. o godz. 10.30, uroczyste Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.00 i ostatnią Mszę św. o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby adorację podjęli, jak co roku, mieszkańcy całej parafii. I tak: lewa strona Karwodrzy od rodziny Kieć do rodziny Srebro – od godz. 8.30 do Mszy św. o godz. 10.30; prawa strona Karwodrzy od rodziny Hołdów do rodziny Jopów od godz. 12.00 do 14.00. Mieszkańcy Kielanowic, Bistuszowej oraz ulic: Dalekiej, Wołowej, Ryglickiej i Wysokiej – od godz. 14.00 do 16.00. Mieszkańcy ulic: Długiej i odchodzących od niej, Tarnowskiej, Nadziei, Nowej, św. Józefa, Warzywnej, Bpa Wałęgi, Partyzantów i Górnego Przedmieścia – od godz. 16.00 do 18.00. Przypominamy, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najśw. Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Skorzystajmy z tej szansy! Program nabożeństwa znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń. 
 3. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym 1 do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne. 
 4. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będziemy prosić o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, godne przeżycie rekolekcji wielkopostnych oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i ludźmi. 
 5. Na początku Wielkiego Postu jesteśmy wezwani przez Pasterzy Kościoła w Polsce do modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania i nadużyć wobec osób małoletnich. Odpowiadając na to wezwanie zapraszamy wiernych w najbliższy piątek (29.02) na nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.45 oraz zachęcamy do osobistego podjęcia w tym dniu postu ścisłego w tej intencji.
 6. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą sprawowane według ustalonego porządku: Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci – o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Podczas pierwszego nabożeństwa Gorzkich żali będą zbierane, jak co roku, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają do środy (29.02-4.03). Dokładny program rekolekcji dla dorosłych i młodzieży znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Zachętę i zaproszenie na rekolekcje skierował do nas w biuletynie o. rekolekcjonista. Przypominamy wszystkim, że uczestnictwo w rekolekcjach jest obowiązkiem chrześcijańskim. Czynimy to zwłaszcza pod adresem tych, którzy od wielu lat zaniedbują ten obowiązek i prosimy o zmianę dotychczasowej postawy.
 8. Zachęcamy do nabywania „Chorągwi Maryi” wyłożonej przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Dziękuję redakcji za przygotowanie pierwszego w tym roku numeru biuletynu i wam za dowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.
 9. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania modlitewno-formacyjne: 

Koła Rycerstwo Niepokalanej – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Redakcji „Chorągiew Maryi” – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania. 

 1. Akademia Szachowa zaprasza szachistów w sobotę do Burzyna na X Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa 2020. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 2. Rada Osiedla Tuchów – Kielanowice  zawiadamia, że w przyszłą niedzielę (1.03) o godz. 15.00  w Centrum Dydaktyczno-Oświatowym w Kielanowicach odbędzie się zebranie mieszkańców. Serdecznie zapraszamy!
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 4. Trwają zapisy na Jubileuszową Pielgrzymkę w Roku św. Klemensa m. in. do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 25-26 kwietnia br. Koszt 180 zł. Program pielgrzymki, zapisy z przedpłatą 50 zł w zakrystii i w biurze parafialnym do przyszłej niedzieli (1.03).
 5. Dziś jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Zapraszamy wiernych po Mszy św. (o godz. 9.00, 10.30 i 12.00) do kawiarenki „Pod Różą” na kawę i ciasto. 

– Msza św. imieninowa i urodzinowa o. Piotr Kurciusa, wikariusza naszej parafii o godz. 10.30.

– Msza św. w intencji śp. Lecha i Marii Kaczyńskich w 10. rocznicę wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tuchowie o godz. 12.00. 

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i pełnienie woli Bożej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.