Przeżywamy 2 niedzielę Wielkiego Postu i zarazem Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziękujemy wszystkim za ofiary wrzucone do skarbony na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes” oraz ofiary składane na tacę przeznaczone na prace remontowo-budowlane przy naszej bazylice. W tym tygodniu prace te przeniosą się na dziedziniec sanktuaryjny. Prosimy więc wszystkich o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej uwagi w przemieszczaniu się do kościoła.

 1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Grupowe wyjście do kina na film pt. „Najświętsze Serce” jutro (9.03) o godz. 17.00.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w środę po Mszy św. wieczornej.

7. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka – w piątek. Pamiętajmy w osobistej modlitwie o Ojcu Świętym.

 1. Przypominamy, że dzieci mają nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00, zaś młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.45. 
 2. W przyszłą niedzielę (15.03) będziemy obchodzić dwusetna rocznicę śmierci św. Klemensa Marii Hofbauera, redemptorysty i rozpoczynamy Rok Jubileuszowy. Z tej okazji zapraszamy piekarzy i cukierników, którym patronuje św. Klemens, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 10.30, podczas której poświęcimy tzw. „chleb świętego Klemensa” i rozdamy go wiernym. Na rozpoczęcie Roku Jubileuszowego na sumie nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Klemensa do naszej bazyliki.
 3. W przyszłą niedzielę: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 9.00 Msza św. po niej adoracja Najśw. Sakramentu, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po Gorzkich żalach, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu Barbary Gładysz-Wszołek oraz o. Tomasza Jarosza. Wykonają oni kantatę Jana Sebastiana Bacha, której tytuł brzmi w tłumaczeniu polskim: „Chętnie poniosę krzyż Twój, Panie”. Koncert odbędzie się w naszej bazylice. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz.18.30.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
 2. Trwają zapisy na wyjazd na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do przyszłej niedzieli (15.03).
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej oraz mała książeczka pt. Droga krzyżowa ze świętym Klemensem Hofbauerem. Koszt druku 2 zł. Zachęcamy do jej nabywania.
 4. Dziś jeszcze: 

– Zapraszamy wiernych po Mszy św. (o godz. 9.00, 10.30 i 12.00) do kawiarenki „Pod Różą” na kawę i ciasto. 

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców o godz. 12.00, a po niej spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli Anna Serafin, lat 88, z ul. Owocowej i Grzegorz Szczepański, lat 39, z ul. Wołowej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Wszystkim kobietom składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, a na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.