OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która otwiera XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). Po Mszy św. zapraszamy do losowania siglów biblijnych, czyli skrótów, które odsyłają nas do przeczytania i rozważenia tekstu w domu. Skróty biblijne znajdują się przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Obecny czas sprzyja byciu razem, wykorzystajmy go do umocnienia naszej wspólnoty domowej poprzez czytanie, rozważanie i większe docenienie roli słowa Bożego w naszym życiu.
 2. Biskup Tarnowski wydał Zarządzenie, w którym pozwala na celebrację nabożeństw, które zostały zawieszone z powodu pandemii. Biskup nadal zachęca do indywidualnego i rodzinnego odprawiania nabożeństw oraz do korzystania z ich transmisji, gdyż liczba uczestniczących w kościołach wiernych jest nadal ograniczona. Jako duszpasterze mamy świadomość, że uczestnictwo poprzez media jest trudniejsze i wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego łącząc się w modlitwie z sanktuarium zapalmy świece na naszych domowych ołtarzach. Niech będzie na nim również księga Pisma świętego, a my odświętnie ubrani jakbyśmy mieli iść do kościoła, włączmy się czynnie z całą rodziną w sprawowanie świętych czynności. Korzystajmy z mediów w budowaniu poczucia jedności całej wspólnoty parafialnej ze swoimi duszpasterzami.
 3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwo:

do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00. 

Nieustannej Nowenny w środę, również o godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do pisania próśb i podziękowań na te nabożeństwa na kartkach w kościele, jak również w obecnej sytuacji, prosimy nadsyłać drogą internetową na skrzynki poczty elektronicznej: gerard@redemptor.pl, lub nowennatuchow@redemptor.pl. Na najbliższej nowennie rozpoczniemy cykl kazań o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim, przygotowujących nas do jego beatyfikacji.

 1. Przed nami maj i nabożeństwa maryjne. Rozpoczniemy je w czwartek (30.04). Chciejmy oddawać cześć Maryi przez wspólny śpiew Litanii loretańskiej o godz. 18.00 w sanktuarium oraz w naszych wieczernikach domowych, którymi są nasze rodziny. Niech naszej modlitwie towarzyszą następujące intencje: o ustanie epidemii, o deszcz i o powołania do służby Bożej. 
 2. Przypominamy wiernym o stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 aż do wieczornego nabożeństwa przy głównym ołtarzu oraz o spowiedzi, z której możemy skorzystać w kaplicy Matki Bożej Ocznej od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.
 3. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii: 

– Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – w środę.

– I Piątek miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych, ani Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. W tym dniu w duchowej pielgrzymce do Matki Bożej Tuchowskiej przybędą Siostry Służebniczki Dębickie. W tym roku będzie to XXXV Pielgrzymka w intencji nowych powołań. Siostry zapraszają do duchowego wędrowania i wspólnej modlitwy. O godz. 14.00 będzie transmitowana Eucharystia z sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o dar nowych powołań.

– I Sobota – zapraszamy do osobistego odprawienia Nabożeństwa I Sobót w domu. Po Mszy św. o godz. 18.30, przed Najświętszym Sakramentem, będzie miała miejsce modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za grzechy i bluźnierstwa czynione Niepokalanemu Sercu Maryi zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W dalszym ciągu zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy różańcowej transmitowanej przez Internet z bazyliki o godz. 20.30. 

 1. W tym roku na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, bo 3 maja przypada 4 niedziela wielkanocna. Msze św. w uroczystość według porządku niedzielnego.
 2. Dziś jeszcze:

– Z racji ostatniej niedzieli kwietnia, która w Polsce jest obchodzona jako Niedziela Modlitw za Kierowców, na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców bez kropienia pojazdów.

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Dziękujemy bardzo serdecznie za dary Waszych serc składane na konto parafialne i do skarbony na funkcjonowanie naszej parafii. „Bóg zapłać”.
 2. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Maciej Trzeciak, l. 52, zam. przy ul. Warzywnej. Polećmy go miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 3. Na rozpoczęty Tydzień Biblijny, spotykania Boga w Piśmie Świętym czytanym i rozważanym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.